Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Rodzinny festyn w Masłońskim

Tomasz Urbański | 2018-06-27 12:20

W sobotę, 9 czerwca, w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Masłońskim Natalinie, odbył się Festyn Rodzinny. Na festyn przybyli mieszkańcy Masłońskiego i okolicznych miejscowości.
 

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Jak co roku rodzice z nauczycielami przygotowali przedstawienie. W tym roku była to Królewna Śnieżka. Po przedstawieniu dzieci bawił Wojciech Napora, iluzjonista. Wszyscy czekali w wielkim napięciu, gdy próbował się oswobodzić z kajdan, ale chyba ulubioną sztuczką wielu dzieci był latający stolik.

 

Uczestnicy festynu mogli również wykupić losy w loterii, za 15 zł los dla osoby dorosłej a 10 zł dla dziecka. Wszystkie losy były wygrane a wartość nagród często przewyższała koszt losu. Większość dzieci oraz dorosłych była bardzo zadowolona z nagród. Niektóre losy poprawiały także humor uczestnikom festynu. Jedna z pań szła po kolejny los, uśmiechnięta od ucha do ucha mówiąc: „mam nadzieję, że tym razem nie będą to znicze”.

 

Kolejnymi atrakcjami był dmuchany zamek dostarczający dzieciom niesamowitych emocji. Zamek był okupowany od początku do końca festynu tak samo jak panie wplatające kolorowe kosmyki do włosów oraz robiące brokatowe tatuaże. Można by pomyśleć, iż były to jedyne atrakcje, ale nic bardziej mylnego. Dzieci mogły również własnoręcznie pomalować samochód, który po malowaniu wyglądał niezwykle kolorowo. Niektóre pociechy skorzystały również z zabawy olbrzymimi bańkami mydlanymi. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli też przebierać się w przygotowane, specjalnie do tego celu, stroje.
 

I oczywiście, cóż to byłby za festyn, gdyby nie towarzyszył mu suto zastawiony różnymi pysznościami stół, gdzie można też było kupić różne napoje, i gdzie dzieci mogły się częstować czekoladą przyozdobioną owocami. (BC)Galeria zdjęć

Komentarze