Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ROWERZYŚCI NA PODWÓJNYM GAZIE

Tomasz Urbański | 2018-09-20 12:20

(powiat zawierciański) Tylko 5 września mundurowi zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał w organizmie aż ponad 2 promile alkoholu. W okresie ostatnich dwóch miesięcy zawierciańscy policjanci zatrzymali na terenie całego powiatu prawie 70 pijanych rowerzystów.


 

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, że rowerzyści są szczególnie narażeni na doznanie poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Jeżeli osoba nietrzeźwa wsiada na rower to stwarza dla siebie bardzo duże niebezpieczeństwo. Ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są także rowerzyści jeżdżący po zmroku bez wymaganego oświetlenia oraz przejeżdżający po przejściach dla pieszych - przypominają mundurowi na stronie KPP w Zawierciu.


 

5 września w miejscowości Rzędkowice zatrzymano jadących razem dwóch rowerzystów. 48-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna mieli w organizmie po promilu alkoholu. Godzinę później w tej samej miejscowości złapano na gorącym uczynku kolejnych dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Natomiast około 15.30 w Zdowie został zatrzymany 67-letni mężczyzna. Jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu.


 

- Apelujemy do wszystkich o powstrzymywanie się od jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwym. Ryzyko spowodowania wypadku w takim stanie jest duże i często prowadzi do tragedii. Przypominamy, że rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych. Osobie, która jedzie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości 500 złotych - apelują policjanci z Zawiercia. (mpp), FOTO: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze