Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ROZTAŃCZONE ZAWIERCIE

MyszPress | 2015-12-10 13:58

(Zawiercie) W niedzielę 29 listopada do Zawiercia przyjechali najlepsi europejscy tancerze. Pary mistrzowskiej klasy „S” wzięły udział w XXX Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego. Zwycięstwo w kategorii tańców standardowych wywalczyli Alexandr Ovchinnikov i Ewa Dudek z Polski, a w stylu latynoamerykańskim pierwsze miejsce zajęli Marek Bures i Anastasiia Iermolenko Khadjeh-Nouri z Niemiec.

 

Punktualnie o 17:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Blanowskiej w Zawierciu rozpoczęła się 30. edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Zawiercianie po brzegi wypełnili trybuny i aktywnie dopingowali swoich faworytów.

 

Wydarzenie tanecznym krokiem prowadzili Anna Głogowska i Sławomir Kurzak. Na hali pojawili się też goście specjalni - były trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej - Antoni Piechniczek oraz znany wszystkim z telewizji Agustin Egurrola. - Pamiętam te emocje, bo sam tutaj tańczyłem. Pamiętam fantastyczny turniej i nagrody. Mam nadzieję, że dzisiaj Państwo też będą się dobrze bawić - powiedział na powitanie znany choreograf. Jednocześnie zachęcił wszystkich przybyłych gości do aktywnego uczestnctwa w imprezie. - Ten doping i nasze reakcje są dla nich równie ważne. Dlatego dopingujmy, dopingujmy i jeszcze raz dopingujmy. - mówił Egurrola.  - Nie oszczędzajcie sił. Taka impreza jest tylko raz w roku, ale za to już od 30 lat pary przyjeżdżają spacjalnie dla Państwa, do Zawiercia - dodała z uśmiechem na twarzy prowadząca Anna Głogowska.

 

Na starcie rywalizacji stanęło 15 par w kategorii tańców standardowych oraz 18 duetów w tańcach latynoamerykańskich. Pierwsza grupa została zdominowana przez tancerzy z Polski, gdyż 8 czołowych miejsc należało do biało-czerwonych. Trzy najlepsze lokaty wywalczyli kolejno: Ewa Dudek i Aleksander Ovchinnikov, Agata Brychzy i Bartłomiej Szkutnik, a także Małgorzata Kowalska i Wojciech Jeschke. Czołówka kategorii tańców latynoamerykańskich została wypełniona parami z Niemiec, Polski i Czech.  Zwyciężyli  Marek Bures i Anastasiia Iermolenko Khadjeh-Nouri, drugie miejsce zajęli Jakub Lipowski i Nikolina Melin, a trzecie miejsce wywalczyli Radek Mucha i Yana Grischenko.

 

Organizatorzy wydarzenia przygotowali również dodatkowe atrakcje. Przed zawierciańską publicznością zaprezentował się ACRO Team Silesia, który dzień wcześniej walczył w finale Mam Talent TVN.  Agustin Egurrola, jeden z jurorów tego programu, przyznał, że poziom finału był bardzo wysoki, a jego faworytem do triumfu była właśnie ta grupa. - Myślę, że nie wygrali dlatego, że najpierw zatańczyli w finale Mam Talent, a nie tutaj. Myślę, że Państwo nie pozwoliliby im przegrać. Prawda? - zapytał. - To jest prawda. Kto w Zawierciu występuje, ten robi karierę międzynarodową - odpowiedział jeden ze współprowadzących turnieju - Sławomir Kurzak. - Następny finał Mam Talnet będzie po Turnieju w Zawierciu - dodał z przymrużeniem oka Egurrola.

 

Na scenie zaprezentowały się również dwa energiczne duety taneczne: Mateusz Gwiazda i Zuzanna Babiarz oraz Anna Miadzialec i Jacek Tarczyło, a swoje niewzykłe umiejętności pokazał również Łukasz Świrk, znany jako człowiek flaga.

 

Dzięki turniejowi, który regularnie odbywa się w Zawierciu, miasto stało się ważnym punktem na tanecznej mapie Polski. Od samego początku z wydarzeniem jest związany obecny prezydent Zawiercia - Witold Grim, którego nie mogło zabraknąć na trzydziestej jubileuszowej edycji.

 

 

Przemysław KrawiecGaleria zdjęć

Komentarze