Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

RUSZY REWITALIZACJA OSIEDLA PODLESIE

Tomasz Urbański | 2017-09-24 12:20

(Łazy) Gmina Łazy planuje rewitalizację terenu po byłych ogródkach działkowych przy ul. Częstochowskiej. Inwestycja będzie polegała między innymi na zagospodarowaniu placu przy kładce oraz na przebudowie układu komunikacyjnego w ulicach Kochanowskiego i Spółdzielczej.

 

Zadanie obejmie adaptację obszaru po ogródkach działkowych na ogólnodostępny plac służący integracji mieszkańców. W ramach tego zadania wybudowany zostanie także plac zabaw, boisko do gry w bule, zamontowane zostaną elementy siłowni zewnętrznej. Powstaną również 53 miejsca postojowe oraz oświetlenie zewnętrzne. W projekcie znalazły się: przestrzeń do tworzenia różnych form artystycznych na otwartym powietrzu, skarpa jako element wykorzystywany w okresie zimowym do zjeżdżania na sankach dla najmłodszych, pasaż spacerowy, układ tarasów drewnianych, trasy dostosowane do jazdy na rolkach, rowerach.

 

KIEROWCY SIĘ UCIESZĄ

 

Zaprojektowane zostały również dwa wydzielone parkingi. Pierwszy w bliskim sąsiedztwie kościoła (od strony ul. Częstochowskiej na 37 stanowisk). Drugi powstanie w miejscu istniejących miejsc postojowych (16 stanowisk od strony ul. Spółdzielczej).

 

Do przetargu zgłosiło się szczęściu oferentów. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany „Jura” z Wolbromia. Wartość brutto umowy, która została podpisana 18 lipca wynosi 1 881 900 zł. (mpp), Foto: UM ŁazyGaleria zdjęć

Komentarze