Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SĘDZIA NA PROMILACH

Jaroslaw Mazanek | 2019-03-12 16:17

(Zawiercie) Kurier Zawierciański otrzymał potwierdzoną wiadomość, że w dniu dzisiejszym, we wtorek 12 marca na jednej z ulic Zawiercia została zatrzymana sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu pod wpływem alkoholu. Jak się dowiadujemy w zawierciańskiej Policji, dziwne zachowanie kobiety kierującej samochodem zauważył patrol policji.

Kierująca miała najpierw uderzyć lekko w drzewo, później odjechać. Policjanci udali się za nią, zatrzymali do kontroli. Badanie alkomatem w pierwszej próbie wykazało 1,05 mg alkoholu, czyli około 3 promili. Zatrzymaną do kontroli okazała się Małgorzata M-N, czynna sędzia Sądu Rejonowego w Zawierciu. Sędzia orzeka w wydziale cywilnym. Zgodnie z przydziałem obowiązków udostępnionym na stronie Sądu Rejonowego w Zawierciu, podejrzana o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu sędzia może też orzekać w Wydziale Pracy, na zasadzie zastępstwa.

W dniu zdarzenia sędzia Małgorzata M-N nie była w pracy, korzystała ze zwolnienia lekarskiego. Nieoficjalnie wiemy, że już wcześniej miała problemy z nadużywaniem alkoholu, przechodziła leczenie odwykowe. Może to mieć związek z trudną sytuacją rodzinną. Kilka lat temu w wyniku choroby nowotworowej zmarł jej mąż, prokurator, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Zawierciu. W piątkowym wydaniu Kuriera Zawierciańskiego będziemy mogli podać więcej okoliczności kolizji, z udziałem sędzi Sądu Rejonowego w Zawierciu, oraz podać jaki był wynik kolejnych badań trzeźwości, wykonywanych na miejscu zdarzenia. (JotM)Galeria zdjęć

Komentarze