Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SIĘ BUDUJE!

Tomasz Urbański | 2018-10-27 12:20

(Myszków) O tym, że w Myszkowie przy Zespole Szkół nr 1 im E. Kwiatkowskiego powstanie największa w Myszkowie, pełnowymiarowa hala sportowa już pisaliśmy. Decyzją radnych powiatowych, którzy przy rosnących cenach usług budowlanych, zgodzili się na większe, niż początkowo zakładano koszty budowy, wyczekiwana od 10 lat inwestycja Starostwa Powiatu Myszkowskiego mogła ruszyć, bez kolejnego odkładania jej „na półkę”. 12 października przy okazji Święta Edukacji Narodowej (popularnie „Dzień Nauczyciela” przypadający 14.X) odbyło się uroczyste wmurowanie w fundamenty hali aktu erekcyjnego dokumentującego tę ważną dla ZS nr 1 i całego miasta inwestycję. Zespół Szkół nr 1 zarządzany przez dyrektora Eugeniusza Bugaja mógł tego dnia pochwalić się uroczystym rozpoczęciem najważniejszej od lat inwestycji w oświacie i sporcie i jednocześnie pochwalić zakończeniem wcześniejszej inwestycji. Dyrektor Bugaj, członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski uroczyście przecięli wstęgę na zakończonej budowie szkoleniowych warsztatów samochodowych. Na terenie ZS nr 1 w trzy miesiące powstał nowoczesny warsztat samochody z kilkoma podnośnikami, wszelkimi urządzeniami potrzebnymi do nauki naprawy pojazdów. Takiego warsztatu nie powstydziłaby się żadna firma motoryzacyjna na terenie powiatu.


 

Uroczystości zaczęły się od złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych ZS nr 1. Z okazji Święta Edukacji Narodowej dyr. ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj mówił: - Nauczyciel zawsze był zawodem wyjątkowym. Nauczyciel, często zaraz po rodzicach, jest autorytetem dla młodzieży. Dlatego dziękuję za Wasz trud włożony w pracę, godne reprezentowanie zawodu. Zwyczajowo mówimy „Dzień Nauczyciela”, ale szkoła nie mogłaby funkcjonować bez pracowników obsługi szkoły. To również Wasze święto.


 

Dziękuję Zarządowi Powiatu za wsparcie, za tę odważną decyzję, że po 10 latach leżenia na półce projekt budowy hali sportowej ruszył. Dziękuję Staroście Powiatu Myszkowskiego (Dariusz Lasecki) który powiedział odważnie „ogłaszaj przetarg”.


 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej nagrody finansowe dyrektora szkoły otrzymali: Małgorzata Janocha, Beata Kwiatkowska, Michał Matyja, Katarzyna Psyk, Renata Morawiec, Piotr Rejman, Agata Rogacka, Zbigniew Sobolewski, Adrian Zamora, Anna Stelmach, Piotr Kos.


 

Starosta Dariusz Lasecki mówił: -Ta szkoła się zmienia, Zarząd Powiatu i Rada Powiatu tej kadencji od 2015 roku inwestują w rozwój oświaty, w bazę oświatową. W roku 2015 powstał warsztat budowlany, niedawno wybudowaliśmy windę w budynku szkoły, właśnie otwieramy zakończoną budowę warsztatu samochodowego i rusza inwestycja najważniejsza: Hala Sportowa. Pierwsza w powiecie myszkowskim pełnowymiarowa sala gimnastyczna. To najważniejsze zadanie inwestycyjne Powiatu Myszkowskiego.


 

Eugeniusz Bugaj: -Rosnące ceny usług budowlanych spowodowały, że 6 razy ogłaszaliśmy przetarg na budowę warsztatów samochodowych, dlatego ostateczne koszty wzrosły o 180.000 zł. Ale takie warunki wymusza rynek pracy. Nauka tu, w warsztatach, podniesie wartość naszych uczniów, przyszłych pracowników, na rynku pracy. Zwracam się też z apelem do pracodawców: pomóżcie, aby ten warsztat, ten sprzęt nie stał nieużywany jak w muzeum.


 

Budynek warsztatów samochodowych ZS nr 1 wybudowała firma ElRaf Rafał Rzepa. Budowę hali sportowej realizuje firma G.E.M. sp. z o.o. z Myszkowa. Wartość inwestycji Powiatu Myszkowskiego po rozstrzygniętym przetargu to 6 mln zł.


 

Jarosław Mazanek


 Galeria zdjęć

Komentarze