Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SKASOWAŁ BETONOWY SŁUP PRZY UL. PRZECHODNIEJ

Tomasz | 2019-08-15 08:20

(Zawiercie) Niezbyt pozytywnie rozpoczął tydzień 37-letni mieszkaniec Zawiercia. W poniedziałkowy ranek, pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę Audi. Uderzył w betonowy słup przy ul. Przechodniej. Na całe szczęście nikt nie został poszkodowany. Uszkodzone zostało ogrodzenie jednej z posesji, na które przewrócił się złamany słup.


 

Około godziny 9.00, w ubiegły poniedziałek 5 sierpnia przy ul. Przechodniej w Zawierciu osobowe audi uderzyło w słup energetyczny. Samochodem kierował pijany 37-latek – badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile. Nietrzeźwy był również pasażer, podróżujący audi.


 

- Uszkodzona została sieć linii energetycznych, a także pobliskie ogrodzenie, na które spadł uszkodzony słup. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy – przekazują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37-latka oraz dowód rejestracyjny rozbitego audi. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie” oraz za spowodowanie kolizji.


 

- Ostrzegamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub jakiegokolwiek innego środka odurzającego stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – przypominają zawierciańscy policjanci. (es) Foto: KPP w ZawierciuGaleria zdjęć

Komentarze