Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SKOCZYŁ NA POLICJANTA Z NOŻEM

Tomasz | 2019-10-31 08:20

(Ogrodzieniec) Nawet do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował policjanta na służbie. Podczas interwencji domowej 48-latek złapał za nóż i próbował zadać cios w brzuch funkcjonariuszowi. Policjant odparł atak i obezwładnił agresywnego mężczyznę. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.


 

Policjanci zostali wezwani do jednej z małych miejscowości w gminie Ogrodzieniec. Zgłaszający twierdzili, że ich 48-letni syn skradł im pieniądze, które następnie wydał na alkohol. Miała to być nie pierwsza tego typu sytuacja.


 

Gdy mundurowi weszli do mieszkania, mężczyzna którego dotyczyła interwencja złapał 30-centymetrowy nóż i ruszył na jednego z policjantów, którego próbował ugodzić w brzuch. - Zaatakowany funkcjonariusz skutecznie odparł atak i obezwładnił napastnika. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Zatrzymany 48-latek trafił do policyjnego aresztu – informuje zawierciańska policja. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara od 1 roku do 10 lat za kratkami. Sąd Rejonowy w Zawierciu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 48-latka na trzy miesiące. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze