Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚMIERTELNY WYPADEK W WYSOKIEJ LELOWSKIEJ

Tomasz | 2019-10-10 08:20

(Wysoka Lelowska, gm. Żarki) Myszkowscy mundurowi wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek, 24 września w miejscowości Wysoka Lelowska. W wyniku odniesionych obrażeń, jeden z uczestników zdarzenia, 23-latek, zmarł w szpitalu.


 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 18.40 na ulicy Częstochowskiej w miejscowości Wysoka Lelowska.


 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podróżujący pojazdem marki Mini dwaj mieszkańcy Żarek w wieku 23 i 26 lat, jadąc w kierunku Przybynowa, zjechali na prawe pobocze i uderzyli w ogrodzenie posesji. Następnie ich samochód odbił się i wielokrotnie wywracając, uderzył w ogrodzenie innej posesji usytuowanej naprzeciwko. Mężczyźni z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Młodszy z nich, po kilku godzinach zmarł – przekazuje asp. sztab. Barbara Poznańska Oficer Prasowy KPP w Myszkowie.


 

W chwili obecnej ustalane są dokładne okoliczności zdarzenia, jednak na ten moment można powiedzieć, że przyczyną wypadku było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Policjanci po raz kolejny przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze i dostosowaniu prędkości do panujących na drodze warunkach, apelując równocześnie o rozwagę. (AB) Foto: KPP MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze