Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚPIĄCA KRÓLEWNA W BALETKACH

Tomasz | 2019-07-12 09:30

 

(Żarki) 15 i 16 czerwca br. w Domu Kultury w Żarkach już po raz siódmy odbyły się uroczyste pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach. W tym roku przygotowany został spektakl baletowy „Śpiąca Królewna”. Występ nagrodzony został gromkimi brawami i owacjami na stojąco.


 

Na scenie zaprezentowały się niezwykle utalentowane dzieci, uczęszczające na zajęcia Ogniska w Żarkach. Choreografia i pomysł to projekt baletmistrza Łukasza Zasika, prowadzącego ognisko. Łukasz Zasik to dyplomowany tancerz - tańczył w Balecie Narodowym w Warszawie i Balecie Narodowym w Meksyku oraz w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. W przygotowaniu 3 grup uczestniczyła również Larisa Policińska, z kolei za piękne stroje odpowiadała Nina Otręba, akompaniatorka, absolwentka Wychowania Artystycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie.


 

- Już dzisiaj zapraszamy na zapisy do Ogniska Baletowego w Żarkach wszystkich chętnych – mówi Łukasz Zasik.


 

Zajęcia Ogniska Baletowego prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. W programie znaleźć można m.in. taniec klasyczny, taniec ludowy, taniec współczesny, rytmikę i umuzykalnienie. (AB) Foto: UMiG ŻarkiGaleria zdjęć

Komentarze