Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SPÓŁKA USPOKAJA: „NAWIERZCHNIA OSIĄGNIE SWOJE WŁAŚCIWOŚCI”

Tomasz Urbański | 2018-09-19 12:20

(Rzeniszów) W ubiegłym tygodniu na łamach naszego tygodnika opublikowaliśmy list czytelnika z Rzeniszowa, w sprawie oddanego tam niedawno do użytku placu zabaw.


 

Zdaniem czytelnika dzieje się z nim coś „niedobrego”, bo przez jego nawierzchnię przerasta trawa. Dziś publikujemy odpowiedź spółki „Żywiec Zdrój”, która była sponsorem inwestycji, otrzymaną po naszej publikacji. Jej przedstawiciele uspokajają, że nawierzchnia, która zainteresowała czytelnika, osiągnie swoje docelowe właściwości właśnie wtedy, gdy całkowicie zarośnie trawą.

 

W liście nadesłanym do naszej redakcji 27 sierpnia nasz czytelnik pisał m.in.: „20 czerwca w Rzeniszowie odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Sam ucieszyłem się z tego faktu, gdyż mam synka, który chętnie z niego korzysta. Plac zabaw zasponsorował Żywiec Zdrój, a pomagali jak mogli sami mieszkańcy (...) Na wszystkich placach zabaw, jakie widziałem, nawierzchnia jest zrobiona z miękkiego, pełnego materiału. Tu jednak użyto czegoś na wzór wycieraczek gumowych z dziurami, które połączono trytytkami. Pod spód położono jakiś dziwny materiał, który na pewno nie jest geowłòkniną (...) Przez wspomniane dziury przerasta trawa (...) Może trzeba poinformować Żywiec Zdrój o tej sytuacji (...) może zmieniliby nawierzchnię?” – pisał mieszkaniec Rzeniszowa. Jego sugestie przekazaliśmy spółce Żywiec Zdrój, z prośbą o komentarz do sytuacji i ewentualną reakcję. Odpowiedź od sponsora inwestycji otrzymaliśmy w piątek 7 września. - To prawda, że firma Żywiec Zdrój S.A. dofinansowała budowę placu zabaw zlokalizowanego przy Świetlicy Środowiskowej w Rzeniszowie. Jest to część działań w ramach programu „Dobry sąsiad” – staramy się w ten sposób wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i mieliśmy nadzieję, że nowopowstały plac zabaw stanie się miejscem spędzania czasu wolnego przez mieszkańców i ich dzieci.


 

Zastosowana na tym placu zabaw nawierzchnia, która zainteresowała czytelnika, osiągnie swoje docelowe właściwości, gdy całkowicie zarośnie trawą. Obecnie obserwujemy więc naturalny proces, dzięki któremu miejsce to będzie jeszcze bardziej przyjazne w użytkowaniu amortyzując upadki. Chcę jednak podkreślić, że jesteśmy wdzięczni za ten głos i sugestię, bo wszystkie opinie o naszych działaniach pozwalają nam doskonalić plany i lepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom. Dodam jeszcze, że w odpowiedzi na ten sygnał postanowiliśmy dodatkowo skontrolować warunki dla trawy do pożądanego wzrostu, głównie w zakresie odpowiedniej wilgotności gleby. Mamy nadzieję, że za kilka tygodni, finalny kształt nawierzchni przypadnie do gustu użytkownikom – czyli dzieciom w Rzeniszowie. Żywiec Zdrój S.A. ze szczególną troską dba o tereny, z których pochodzi. Takim miejscem jest również Rzeniszów, gdzie znajduje się jeden z zakładów rozlewniczych producenta. Wsparcie budowy placu zabaw na tym terenie poprzez sfinansowanie prac oraz opracowanie projektu to jeden z elementów programu „Dobry Sąsiad” (...) Żywiec Zdrój S.A. na terenie nowo wybudowanego placu zabaw zainicjował w Rzeniszowie także projekt „Zielony kawałek raju”. Inicjatywa powstała z troski o środowisko naturalne oraz lokalne społeczności, stanowi uzupełnienie wsparcia inwestycji w Rzeniszowie. Dzięki niej przestrzeń wokół placu zabaw została urozmaicona roślinnością, a w efekcie tego zwiększono obszar terenów zielonych w miejscowości. W wolontariat zaangażowali się mieszkańcy, dzieci korzystające ze Świetlicy Środowiskowej, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeniszowie oraz pracownicy firmy wraz z rodzinami. Cały projekt to nie tylko aktywne działanie na rzecz środowiska, ale również okazja do społecznej integracji i spędzania czasu z bliskimi - wyjaśnia Martyna Węgrzyn, Rzecznik Prasowy Żywiec Zdrój S.A. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze