Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SPOTKA ICH KARA BOSKA!

MyszPress | 2012-09-30 22:38

(Kidów) Kościół w Kidowie (gmina Pilica) właśnie został odremontowany. Wymieniano dach i rynny… na miedziane. Te ostatnie stały się łakomym kąskiem dla złodziei, którzy jak widać żadnej świętości się już nie boją i robią się coraz bardziej bezczelni.

 

- Policjanci z Ogrodzieńca poszukują sprawców, którzy w nocy z 23 na 24 września, po uprzednim odcięciu, skradli 13 miedzianych rynien spustowych z budynku świątyni.  Funkcjonariusze proszą o przekazanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu, zarówno sprawców tej kradzieży, jak i miejsca ukrycia łupu - mówi Andrzej Świeboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

 

W 1735 r. wybudowano w Kidowie nowy kościół, który istnieje do dziś, a jego rozbudowa nastąpiła w 1881 r. i w 1938. Jego mury przetrwały zawieruchę wojenną, a po niej znów świątynię wyremontowano. Tę bogatą historię za nic mieli rabusie. Pod koniec ubiegłego roku w kościele wymieniono dach i rynny. Koszt inwestycji wyniósł 733 tysiące złotych (dofinansowanie unijne 317 tysięcy złotych, 80 tysięcy na ten cel przeznaczyła gmina, a resztę stanowiły środki własne parafii).

 

Wszelkie informacje na temat rabusiów można kierować pod numer tel. 32 6738255. Można również w tym celu skorzystać formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej www.zawiercie.slaska.policja.gov.pl. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze