Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SPOTKANIE Z MARTĄ FOX I ARTUREM GOTZEM

Edyta | 2017-09-14 14:05

(Zawiercie) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zaprasza na niezwykłe spotkanie muzyczno-literackie z Martą Fox - poetką i powieściopisarką. Gościem nadchodzącego spotkania będzie również Artur Gotz – główny bohater powieści „Idol” autorstwa Marty Fox. Wszyscy, którzy przybędą na wtorkowe spotkanie będą mogli zakupić książki z autografem.

 

We wtorek 19 września o 10.00 w Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się spotkanie muzyczno-literackie promujące powieść Marty Fox „Idol”. W spotkaniu uczestniczyć będą autorka powieści oraz jej główny bohater, czyli Marta Fox i Artur Gotz.

 

„IDOL, DOBRE SŁOWO. LUBISZ SIĘ PODOBAĆ, I TO WSZYSTKIM. JA TEŻ BYM CHCIAŁA. ALE NAJBARDZIEJ TOBIE”

 

Wypad do Krakowa z chłopakiem na siedemnaste urodziny? Tak, pod warunkiem że chłopak nie okaże się nudnym podrywaczem. Sonia, rozczarowana i zniechęcona do związków, za wszelką cenę szuka autorytetu, na którym mogłaby zbudować swój wizerunek. I wtedy trafia na koncert młodego aktora, Artura, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za Idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami, niewinne kłamstwo pociąga za sobą kolejne.

 

- Kiedy usłyszałam, jak na spotkaniu autorskim licealista czyta fragment mojej powieści, wiedziałam, że będzie aktorem. Nazywał się Gotz. Artur Gotz - Marta Fox.

 

Marta Fox to poetka, powieściopisarka i eseistka, która ma na swoim koncie ponad 40 tytułów (powieści, opowiadania, eseje, wiersze). Jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum, bibliotekarka i dziennikarka. Oficjalna strona autorki: www.martafox.pl.

 

Artur Gotz - urodzony w Krakowie aktor i wokalista młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu (2006). Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktualnie aktor scen Warszawy i Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego. W latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Kamienica w Warszawie.

 

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera płyty "Obiekt seksualny" z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W Walentynki 2015 ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Patronem medialnym płyty jest TVP 2. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol - człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz).

 

Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016r. Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl. (es)Galeria zdjęć

Komentarze