Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚREDNIOWIECZNI WOJOWNICY W OGRODZIEŃCU

Edyta | 2017-05-18 11:09

(Ogrodzieniec) W najbliższy weekend na terenie Zamku w Ogrodzieńcu odbędzie się Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIV Najazd Barbarzyńców. Podczas dwudniowej imprezy będzie można bliżej poznać m.in. codzienne życie ludzi sprzed kilkuset lat, obejrzeć turnieje i maszyny oblężnicze z XI wieku. Atrakcji - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - nie zabraknie.

 

Międzynarodowy festiwal historyczny odbędzie się w dniach 20-21 maja na terenie Zamku w Ogrodzieńcu. W najbliższy weekend zamieni się on w średniowieczną osadę, w której będzie można spotkać Wikingów, Słowian i wojowników z całej Europy. Wojownicy spróbują swych sił, mierząc się w licznych turniejach. Uczestnicy festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć maszyny oblężnicze z XI wieku oraz poznać od podszewki życie w średniowiecznym obozie. - Liczne warsztaty rzemieślnicze i kramy oferują publiczności wyroby z epoki: biżuterię, broń, ubrania oraz strawę warzoną według oryginalnych przepisów - czytamy na stronie www.zamek-ogrodzieniec.pl. O oprawę muzyczną zadba folkowy zespół Jar, który zagra zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Historyczna impreza stanowi również świetną okazję do uczczenia tysiąclecia obrony Niemczy oraz ćwierćwiecza Wilczych Wojów.

 

Aby na bieżąco śledzić przygotowania do festiwalu, a potem jego przebieg, warto zaglądać na stronę „Najazd Barbarzyńców – Ogrodzieniec” na Facebooku. By uzyskać więcej informacji na temat zbliżającej się imprezy oraz jej poprzednich edycji można również wejść na stronę www.zamek-ogrodzieniec.pl. (es)Galeria zdjęć

Komentarze