Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

STARUSZKA ZMARŁA W WYNIKU POTRĄCENIA

Tomasz Urbański | 2017-12-20 12:20

(Zawiercie) Późnym popołudniem we wtorek 12 grudnia w centrum stolicy powiatu 72-latka przechodząca przez oznaczone przejście dla pieszych została potrącona przez młodą kobietę kierującą samochodem osobowym. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, jednak nie udało się jej uratować.

 

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek 12 grudnia około godziny 17.50 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. 11 Listopada w Zawierciu. 72-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię została potrącona przez 20-letnią kobietę, siedzącą za kierownicą Toyoty Avensis.

 

Zespół ratownictwa medycznego zabrał potrąconą kobietę do szpitala. Staruszki niestety nie udało się uratować – obrażenia, jakich doznała okazały się śmiertelne. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wykonali oględziny i sporządzili niezbędną dokumentację. Przebadali również młodą kobietę, która kierowała Toyotą – 20-latka nie była pod wpływem alkoholu. Mundurowi dopiero ustalą szczegółowe okoliczności tego wypadku.

 

- Kolejny raz apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zwracamy się także do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię – apelują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Ponownie przypominają również pieszym jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku, nawet w centrum miasta. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze