Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE, POTRAWY I ŻYCZENIA

Tomasz Urbański | 2017-12-31 12:20

(gmina Poraj) Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia panowała w gminie Poraj już od połowy grudnia. Tradycją jest tutaj wigilia, gdzie przy wspólnym stole zasiadają przedstawiciele różnych środowisk, konkursy, koncerty, jasełka i warsztaty świąteczne, a także prezentacja bożonarodzeniowych potraw przygotowanych przez panie z gminnych Kół Gospodyń. To wszystko doskonale wprowadza w czas oczekiwanych narodzin Chrystusa.

 

Gminna Wigilia odbyła się już po raz siódmy. 14 grudnia w sali OSP w Choroniu spotkali się przedstawiciele różnych środowisk, by wspólnie zasiąść przy stole. Życzenia – łamiąc się opłatkiem - składali sobie radni, sołtysi, duchowni, przedstawiciele władz gminy i powiatu, media, szefowie stowarzyszeń, klubów i instytucji publicznych. Był czas na podsumowanie minionego roku, refleksje i  podziękowania. O tradycyjne, wigilijne potrawy – jak co roku - zadbały panie z KGW „Choronianki”. Po kolacji nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania. Do świątecznego śpiewania zaprosiły wszystkich wspomniane już „Choronianki”, Orkiestra Dęta z Choronia, Szalona Piątka Plus, Zespół Wokalno-Instrumentalny z Żarek Letniska, KGW „Malwy” wraz Jurajską Kapelą Biesiadną, KGW „Kalina”, Konrad Maszczyk oraz Kapela Biesiadna z Choronia.

 

Kilka dni wcześniej w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju spotkały się miłośniczki robótek ręcznych. Efektem warsztatów z ich udziałem były ozdoby, które będzie można zobaczyć na jednej z choinek w kościele w Poraju.

 

Z kolei w niedzielę 17 grudnia w Sali widowiskowej „Bajka” w Poraju świątecznych inspiracji można było szukać podczas prezentacji i degustacji potraw bożonarodzeniowych.

 

Długi stół pełen smacznych dań i wypieków –ślinka ciekła na sam ich widok - to dzieło gospodyń z KGW „Kalina” z Jastrzębia i z Kuźnicy Starej. Ze sceny zabrzmiały kolędy w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Poraj, „Nastolatek”, przedstawicielek grupy „Plus Minus” oraz Orkiestry Dętej z Poraja. Wręczono także nagrody uczestnikom Gminnego Konkursu  na Ozdobę Bożonarodzeniową. We wszystkich szkołach w gminie poraj odbyły się widowiska i przedstawienia jasełkowe, podczas których przekazywano mieszkańcom życzenia Wesołych Świąt. (rb)

 Galeria zdjęć

Komentarze