Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚWIĘTO OGRODZIEŃCA – TRZY DNI ZABAWY DLA CAŁEJ RODZINY

Edyta | 2017-08-21 11:02

(Ogrodzieniec) W najbliższy weekend gmina Ogrodzieniec będzie obchodzić swe święto. Obchody połączone będą z Pożegnaniem lata na Birowie i Zamku Ogrodzieniec. Uczestnicy trzydniowej imprezy nie będą mogli narzekać na nudę, bowiem prócz występów lokalnych kapel i zespołów mieszkańcy mogą liczyć m.in. na wieczór taneczny, niecodzienne zabawy dla całej rodziny oraz koncerty zespołów znanych w całej Polsce, tj. Happysad i Lao Che.

Święto gminy Ogrodzieniec rozpocznie się w piątek 25 sierpnia. Na Placu Piłsudskiego o 15.30 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ogrodzieniec zagra „Promenade concert”. Następnie korowód przemaszeruje na plac przy ul. Kościuszki 69, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości. W piątkowe popołudnie i wieczór zaprezentują się m.in. Zespół Mażoretek „Fantazja”, Kapela Jurajska i Zespół ŁUBU-DUBU. Pierwszy dzień ogrodzienieckiego święta zakończy wieczór taneczny z zespołem SEXTREME.

W sobotę odbędzie się pożegnanie lata na Birowie i Zamku Ogrodzieniec. Będzie to niezapomniana zabawa dla rodzin z dziećmi. – Gród zamieni się w barwną osadę, w której odbywać się będą wykłady, lekcje oraz zabawy znane z literatury fantasy i mitologii. W programie m.in.: lekcje zielarstwa, latania na miotle, kaligrafii gęsim piórem i czytania pisma runicznego – opisują organizatorzy.

Sobotnie popołudnie na Zamku Ogrodzieniec będzie prawdziwą muzyczną ucztą. Od godz. 17.30 rozpoczną się koncerty znanych i lubianych w całej Polsce zespołów – Krywań, Lao Che i Happysad. Przed godziną 23.00 zaplanowano pokaz pirotechniczny, który stanowić będzie barwne zakończenie drugiego dnia święta Ogrodzieńca.

Po dwóch dniach obfitujących w muzyczne, taneczne oraz fantastyczne doznania niedziela upłynie pod znakiem folkloru i lokalnych zespołów. Na skwerze przy Placu Wolności wystąpią m.in. zespół ECHO, Seniorzy z Ogrodzieńca, Ryczowianki, WRZOS oraz Orkiestry OSP Giebło i OSP Ryczów. (es)Galeria zdjęć

Komentarze