Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ŚWIĘTOWALI 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tomasz Urbański | 2018-11-20 12:20

(Zawiercie) Cały powiat świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu szkołach i przedszkolach odbyły się uroczyste akademie. W Przedszkolu nr 5 w Zawierciu dzieci przedstawiły historię naszego kraju odśpiewały pieśni patriotyczne. Oczywiście wszędzie głównym punktem stało się odśpiewanie naszego hymnu narodowego. W Przedszkolu Integracyjnym nr 3 w Zawierciu program artystyczny został wykonany na placu przedszkolnym. Odsłonięto również pamiątkową tablicę, która ma przypominać o posadzeniu symbolicznego dębu na 100- lecie odzyskania niepodległości.


 

KOCHAJĄ SWOJĄ OJCZYZNĘ


 

8 listopada odbyła się wspaniała uroczystość profesjonalnie przygotowana przez wychowawczynie z Przedszkola nr 5 w Zawierciu. Nie mogło na niej zabraknąć dyrektor Doroty Cichoń- Miszczyk. Najmłodsze dzieciaki (3-latki, wychowawczyni Sabina Sobańska) także uczestniczyły w uroczystości, oglądając wspaniałe występy swoich kolegów i koleżanek. Jeżyki, czyli dzieci 4-letnie, których wychowawczynią jest Małgorzata Faliszewska wykonały piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Tygryski (5-latki), których wychowawczynią jest Mariola Kowalik także przedstawiły utwór o Polsce. Wiewiórki (5-latki), których wychowawczynią jest Aleksandra Pańczyk zaśpiewały pieśń „My, Pierwsza Brygada”. 6-letnie Muchomorki, których wychowawczynią jest Iwona Kotwa zatańczyły między innymi krakowiaka. Starsze dzieci przedstawiły także historię naszego kraju. Wszystkie przedszkolaki stanęły na wysokości zadania. Nie tylko pięknie wyglądały, ale również były doskonale przygotowane. Chętni mogli również obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę patriotyczną-regionalną. Przygotowały ją Angelika Łysoń, Martyna Ledwoch i Marcelina Pokwiczał. Znalazły się tu pamiątki z różnych okresów między innymi: order za udział w wojnie obronnej 1939 roku (należał do Zygmunta Janoski), wojskowy płaszcz i czapka (należały do Władysława Zębalskiego), stare lampy i zegarki na łańcuszku.


 

TEN DĄB BĘDZIE PRZYPOMINAŁ O WOLNOŚCI


 

Przedszkole Integracyjne nr 3 w Zawierciu włączając się w obchody 100- lecia odzyskania niepodległości 9 listopada zorganizowało uroczystość, która miała miejsce na terenie ogrodu przedszkolnego. Piękną uroczystość wspaniale zorganizowały i poprowadziły Ewelina Świerczyna i Monika Dąbrowa. Po przywitaniu przybyłych gości, rodziców oraz całej społeczności przedszkola wszyscy wykonali hymn państwowy. Odsłonięto pamiątkową tablicę, która ma przypominać o posadzeniu symbolicznego dębu na 100- lecie odzyskania niepodległości. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała dyrektor Beata Sabuda wraz z Katarzyną Miszczyk (inspektor Wydziału Edukacji UM w Zawierciu), Kornelią Łączkowską (przewodniczącą Rady Rodziców) oraz przedstawicielami grupy VI i VII. Przygotowany został wspaniały program artystyczny, w którym brały udział dzieci z grupy VI i VII. Przedszkolaki wykonały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, trzymając w rękach biało-czerwone chorągiewki. Wszyscy aktywnie włączyli się do obchodów, a wychowawcy grup zadbali, aby dzieci miały świadomość znaczenia podniosłej i wyjątkowej rocznicy. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze