Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SZCZENIAKI W ZAWIĄZANYCH REKLAMÓWKACH!

Tomek | 2017-08-31 12:20

(Zawiercie) 17 sierpnia około 18.00 w jednym ze śmietników w Zawierciu przy ul. Kościuszki (rejon szaletów miejskich) znalezione zostały szczeniaki. Zwierzęta zawinięte były szczelnie w reklamówki. Zwyrodnialca szuka teraz policja.

 

Jak poinformowali mundurowi w jednym ze śmietników ujawnione zostały dwie, żółte szczelnie zawiązane reklamówki, w środku których było łącznie dziewięć szczeniąt. Osoba, która zgłosiła sprawę funkcjonariuszom próbowała ratować czworonogi.

 

- Niestety pomimo podjętych czynności, nie udało się ich ocalić. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w tej okolicy widziany był mężczyzna z żółtą reklamówką, który przebywał tam przez pewien czas.

 

Za zabijanie lub uśmiercanie zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a jeżeli sprawca dopuszcza się czynu ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Bezbronne czworonogi trafiły najpierw do zawierciańskiego schroniska.

 

- Szczeniaki były zawiązane w reklamówkach. Być może miały zaledwie kilka godzin. To były żywe istoty, które zostały bestialsko zamordowane. Pieski znalazła pani, która sprzątała miejskie szalety. Zwierząt nie udało się uratować. Policja zareagowała bardzo szybko i mamy nadzieję, że uda się odnaleźć sprawcę w niedługim czasie – powiedziała 21 sierpnia Marta Olesiak ze Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu.

 

Zwierzęta oddawane do adopcji przez zawierciański azyl są już wysterylizowane i zaszczepione. Właściciele zwierząt także powinni pamiętać o tym, że sterylizacja czworonogów zapobiega narodzinom niechcianych młodych. Co jakiś czas na stronie UM w Zawierciu pojawiają się informacje o akcjach darmowej sterylizacji kotek i suk oraz o kastracji kocurów i psów. Informacji takich należy szukać na www.zawiercie.eu.

 

WIDZIAŁEŚ SPRAWCĘ? ZADZWOŃ!

 

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o tym, kto mógł porzucić zwierzęta. Można dzwonić pod numer tel. (32) 67 38 200 lub pod numery alarmowe 112 i 997. Informacje można również przekazywać za pomocą poczty elektronicznej: dyzurny@zawierce.ka.policja.gov.pl, a także anonimowo za pomocą formularza „Powiadom Nas” zamieszczonego na stronie internetowej zawiercie.slaska.policja.gov.pl. (mpp), foto: KPP Zawiercie

 Galeria zdjęć

Komentarze