Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

SZKOŁA Z GNIAZDOWA I POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA WE WSPÓLNYM PROJEKCIE

Tomasz | 2019-07-17 12:20

(Gniazdów, gm. Koziegłowy) Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniazdowie rozpoczęli bardzo ciekawą przygodę wspólnie z Politechniką Częstochowską - Wydziałem Inżynierii Środowiska w Projekcie „EKOdetektywi na jurajskim szlaku”. Jest to program rozwoju oferty dydaktycznej uczelni technicznej dla uczniów szkół podstawowych trwający do czerwca 2020 roku.


 

W projekcie bierze udział 41 uczniów z klas IV-VIII. 7 czerwca mali naukowcy ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie, po raz pierwszy wzięli udział w warsztatach biologicznych i chemicznych, realizowane z podziałem na dwie grupy: młodszą i starszą. Ich zaciekawienie i zaangażowanie w prace praktyczne i teoretyczne widać było na każdym kroku. Były obserwacje mikroskopowe, oczyszczania wody, analizy fizykochemiczne wody, badanie wpływy rodzaju gleby na rozwój roślin oraz analiza gleb. Profesjonalne, ale i bardzo przyjazne podejście całej kadry pracowników naukowych instytutu do uczniów pozytywnie wpłynęło na ich większą otwartość i swobodę w wykonywaniu świetnie przygotowanych zadań.


 

- Bardzo za tę przychylność i okazane ciepło dziękujemy. Dziękujemy również koordynatorom tego projektu, którzy zaprosili do współpracy naszą szkołę, prof. dr hab. inż. Jolancie Sobik-Szołtysek, dr inż. Annie Kwarciak . Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i mobilizacja do działania w imię sukcesu – mówią przedstawiciele Szkoły. (ABFoto: SP GniazdówGaleria zdjęć

Komentarze