Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

„SZYMAŃSKI” NA PARADZIE SCHUMANA

MyszPress | 2013-05-27 14:37

(Zawiercie) 11 maja w Warszawie wystartowała XIV Parada Schumana. Jej organizatorzy przyznają, że jest to manifestacja poparcia dla idei integracji europejskiej. Członkowie Klubu Europejczyka „Euro-Jura” z Gimnazjum Nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu już po raz trzeci wzięli udział w imprezie. Uczniowie zostali laureatami konkursu na najciekawszy projekt multimedialny promujący Europejski Rok Obywateli.

 

- Tegoroczna Parada odbyła się pod hasłem walki z kryzysem gospodarczym w Unii Europejskiej i debaty nad wprowadzeniem w Polsce waluty euro. Mimo deszczowej aury, wielobarwny, wesoły, rozśpiewany korowód Parady Schumana przemaszerował przez centralne miejsca Warszawy – przyznają nauczyciele z „Szymańskiego”.

 

Parada ruszyła w samo południe sprzed kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, przeszła ulicą Królewską przez plac Teatralny.

 

W przemarszu oprócz Szkolnych Klubów Europejskich z różnych regionów Polski i Europy uczestniczyli przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. W paradzie wzięli udział: komisarz UE Janusz Lewandowski, były premier Tadeusz Mazowiecki i prezes polskiej Fundacji im. Roberta Schumana Anna Radwan. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze