Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Teatralny poranek dla najmłodszych w MOK „Centrum”: „BENIO W OPAŁACH”

Edyta | 2017-06-22 15:16

(Zawiercie) Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza w Zawierciu zaprasza wszystkie dzieci na spektakl teatralny z elementami języka angielskiego. Historię żabki o imieniu Benio najmłodsi widzowie będą mieli okazje poznać w najbliższą sobotę 24 czerwca.

 

Spektakl pt. „Benio w opałach” to historia, dzięki której dzieci będą mogły się przekonać jak ważna jest cierpliwość oraz szacunek do przyjaciół. Historia upartej żabki udowodni najmłodszym, że czasem nie można mieć wszystkiego, nawet gdy bardzo się tego pragnie.

 

- Historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio - nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość i przyjaźń wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze i Larysa znów zechce się bawić z upartą żabką. Niestety wszystko psuje Mucha Sio - nie taki do końca czarny charakter, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą? – czytamy w opisie spektaklu na stronie internetowej MOK „Centrum”.

 

W przedstawieniu z cyklu „Sobotni Poranek Teatralny” wystąpią artyści Teatru TAK. Spektakl odbędzie się w zawierciańskim MOK „Centrum” w sobotę 24 czerwca o godzinie 11.00. Bilety w cenie 15 zł. (es)


Komentarze