Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TO BYŁO ŚWIĘTO PEŁNE MAGII

Tomasz Urbański | 2017-09-08 12:20

(Ogrodzieniec) Gmina Ogrodzieniec w miniony weekend (25-27 sierpnia) obchodziła swoje święto. Uroczystości trwające 3 dni przyciągnęły do centrum Ogrodzieńca, ale także do podzamcza i grodu na górze Birów setki turystów i okolicznych mieszkańców. Podczas święta nie zabrakło akcentów folklorystycznych, a nawet magicznych. Młodzież lubiąca klimaty rockowe i crossover’owe także była zadowolona, ponieważ gwiazdą tegorocznego święta były Happysad i Lao Che.

 

Świętowanie rozpoczęto już w piątek na Placu Piłsudskiego od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ogrodzieniec. Następnie korowód przemaszerował na plac przy ul. Kościuszki, gdzie odbyła się dalsza część koncertów takich zespołów jak: Kapela Jurajska, Kombi cover, Modern Talking cover, Zespół Łubu-Dubu oraz Sextreme. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowała także duma gminy, czyli Zespół Mażoretek „Fantazja”.

 

Drugi dzień obchodów wypełniony był natomiast magią. W grodzie na górze Birów przygotowano atrakcje specjalnie dla miłośników literatury fantasy i mitologii. Lekcje zielarstwa, kaligrafii gęsim piórem, czytania pisma runicznego, latania na miotle – to tylko niektóre z atrakcji. Dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych, cieszyły się pokazy iluzjonisty, fakira i magika oraz bal u czarodziejów. Niezapomnianych emocji dostarczył także bardzo widowiskowy pokaz tańca z ogniem. Następnie impreza przeniosła się do Podzamcza, gdzie na scenie wystąpili Krywań, Lao Che i Happysad. Całość dopełnił pokaz pirotechniczny. Niedziela, czyli ostatni dzień obchodów święta gminy, upłynęła natomiast pod znakiem folkloru. Na skwerze przy Placu Wolności zaprezentowali się: zespół Echo, Seniorzy z Ogrodzieńca, Ryczowianki, Wrzos, Orkiestra OSP Giebło i OSP Ryczów oraz Kroczycka Grupa Biesiadna. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze