Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

To oni pracowali na sukces Kukiza

MyszPress | 2015-05-22 09:22

(powiat zawierciański) Kandydat na Prezydenta RP Paweł Kukiz w całej Polsce zdobył 20,80% głosów i już zapowiada marsz na Parlament, w jesiennych wyborach. Jeżeli nie roztrwoni wyzwolonej energii Polaków, stworzy do jesieni sprawny ruch (partię?). Kukiz ma szansę nie tylko powtórzyć sukces Ruchu Palikota, ale co najmniej współrządzić Polską. Lekcja Palikota, którego Ruch prawie przestał istnieć jest jednak gorzka. Łaska wyborców na pstrym koniu jedzie. Ale na razie ludzie wspierający Kukiza są pełni energii i zapału. W Zawierciu, Łazach, Porębie, Włodowicach i Kroczycach wynik Kukiza był dużo lepszy niż ogólnopolski, sięgając rekordowych 26,9%  w Łazach! W działalność nowej formacji politycznej zaangażowali się radny powiatowy Zbigniew Rok (Można Uczciwie), Jan Zamora- w poprzedniej kadencji powiatu znany, nieprzejednany krytyk NAW-u i Andrzej Dymczyk.

 

Ten ostatni tak zaprasza mieszkańców powiatu do włączenia się w działalność nowej formacji politycznej:  -Witam serdecznie w gronie znajomych i w rodzinie idei zmian. Łączy Nas wspólny cel, więc ośmielę się prosić o polubienie strony Popieramy Pawła Kukiza Zawiercie: (https://www.facebook.com/ZawiercieKukiz). Strona ta, to zawierciański wolontariat wsparcia idei zmian. Strona służyła promocji zbiorki podpisów, następnie promocji Naszego Kandydata na Prezydenta, a obecnie promować będzie obywatelski, niepartyjny ruch walki o godność i normalność. Andrzej Dymczyk Zawiercie.

 

Czego chcą ludzie Kukiza z Zawiercia?

 

W swoim „manifeście programowym” piszą m. in.: wybór posła przez ludzi, a nie partię utrzyma reprezentantów w ryzach uczciwości, pokory i umiaru. Obietnice polityków są pustosłowne gdyż są zależni od ugrupowań, które reprezentują i stali się strażnikami ich interesów, a nie spraw obywateli. Są za kadencyjnością wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starosty (nie więcej niż kilka 2, max 3 kadencje). O sprawach lokalnych: „Przez dziesięciolecia w Zawierciu tworzył się, umacniał i panował towarzysko-polityczny układ, którego jedynym celem było zapewnienie członkom tej struktury dostatniego, bezproblemowego życia. Działo się to i nadal dzieje kosztem mieszkańców, kosztem zwykłych ludzi i ich rodzin” –piszą Ludzie Kukiza.

 

- Mam dwóch dorastających synów. W warunkach, jakie obecnie panują w Polsce, zarówno tej wielkomiejskiej, jak i prowincjonalnej, nie ma dla nich żadnej sensownej przyszłości. Jeśli narosłej przez lata pleśni korupcji, nepotyzmu i zwykłego złodziejstwa nie usunie się silnym środkiem grzybobójczym, nasze dzieci skazane będą na przetykanie sraczy w Londynie. To znacznie lepsze niż żywot bezrobotnego magistra w Zawierciu. Bezrobotnego, bo nienależącego do rządzącej sekty – mówi A. Dymczyk.

 

Radny powiatowy Zbigniew Rok już drugą z rzędu kadencję walczy z lokalną patologią: -Spotykają mnie za to szykany, prześladowania, na każdym kroku uprzykrza mi się życia. Mimo wszystko, wciąż wierzę, że przygnębiającą, powiatową rzeczywistość można zmienić.

 

Jan Zamora także w poprzedniej kadencji był powiatowym radnym: -Organizowaliśmy w mieście referendum, ujawnialiśmy świństwa i przekręty dokonywane w magistracie i starostwie, ale efekt tych działań był jak dotąd mizerny. Mam nadzieję, że Paweł Kukiz przekonał zastraszonych, bojących się mafijnej zemsty ludzi, że zwyrodniały układ można jednak unicestwić.

 

Na razie Ludzie Kukiza, już nie tylko w Zawierciu, ale w całej Polsce zdecydują, kto będzie Prezydentem RP: Bronisław Komorowski, czy Andrzej Duda. Przy wyrównanym wyniku obu kandydatów PO i PiS-u, wg. powszechnej opinii o wyniku wyborów zdecydują głosy 20,8% wyborców Kukiza, w Zawierciu nawet 26 procent.

 

Jarosław Mazanek

 

 Galeria zdjęć

Komentarze