Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Tour de Pologne wyruszy z Zawiercia 4 sierpnia

MyszPress | 2015-05-11 09:37

(Zawiercie) Zawiercie będzie jednym z miast startowych tegorocznego Tour de Pologne. Trzeci etap wyścigu rozpocznie się we wtorek, 4 sierpnia. Przed weekendem majowym w Urzędzie Miejskim Prezydent Zawiercia Witold Grim podpisał z Czesławem Langiem, organizatorem Tour de Pologne, umowę o współorganizacji wydarzenia.

 

Miasteczko startowe wyścigu zostanie zlokalizowane na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum”, w rejonie ulic Piastowskiej i Żwirki i Wigury. Trzeci etap rozpocznie się od rundy honorowej, której trasa to: skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Leśnej, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego i ponownie Leśna. Po wykonaniu rundy honorowej kolarze rozpoczną wyścig i pokonają ponownie tę samą trasę. Gdy po ponownym objechaniu Zawiercia będą na ulicy Leśnej, skręcą w prawo koło Urzędu Miejskiego w ulicę Wojska Polskiego i pojadą w kierunku Poręby.

 

- Wybraliśmy Zawiercie, bo szukamy ładnych miejsc. Do Zawiercia przymierzaliśmy się już od kilku lat. Cieszę się, że udało się z władzami miasta doprowadzić sprawę do końca. Często koncentrujemy się na metach, a starty są bardziej kameralne i nie mniej ciekawe. Mieszkańcy Zawiercia będą mogli obejrzeć, jak wygląda cała kolumna wyścigowa, zawodnicy, będzie można wziąć autografy. Tour de Pologne oprócz emocji sportowych bardzo promuje miejscowości, w których się odbywa, promuje Polskę. Warto pokazać Zawiercie, że to jest piękne miejsce, że warto tutaj przyjeżdżać i inwestować  – mówił Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, organizator Tour de Pologne.

 

- To wielkie wydarzenie dla miasta. Będziemy na ustach w 56 państwach jako miasto startowe. Myślę, że to jest właściwa decyzja Rady Miasta i moja. Dla dzieci i młodzieży, którzy będą mogli podziwiać sławy kolarskie, całe ich otoczenie, to będzie wspaniały prezent na stulecie miasta – mówił Prezydent Zawiercia Witold Grim.

 

Koszt bycia miastem startowym dla Zawiercia to 200 tysięcy złotych. Tegoroczna, 72. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie.

 

Paweł Kmiecik

 

 Galeria zdjęć

Komentarze