Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TRAGICZNY WYPADEK AUTOBUSU PRZEWOŻĄCEGO NASTOLATKÓW

Tomasz | 2019-10-30 08:20

(Zawiercie) W ubiegłą sobotę służby ratownicze uczestniczyły w ćwiczeniach, których celem było doskonalenie wspólnego działania i współpracy policji, pogotowia ratunkowego i strażaków w sytuacji kryzysowej. Ćwiczenia odbywały się rankiem w rejonie skrzyżowania ul. Inwestycyjnej i Technologicznej. Symulowano poważny wypadek autobusu przewożącego młodzież i ciężarówki.


 

Sobotnie ćwiczenia zorganizowane zostały przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zawierciu. W pobliżu skrzyżowania ulicy Inwestycyjnej i Technologicznej w Zawierciu doszło do wypadku w wyniku ograniczonej widoczności. Autokar przewożący kilkadziesiąt osób najechał na uszkodzoną ciężarówkę. Autobus stanął w płomieniach. Trzy ofiary śmiertelne, kilkunastu rannych. Taki był scenariusz sobotniej akcji, która miała doskonalić działanie służb i administracji samorządowej w sytuacji kryzysowej.


 

W ćwiczeniach uczestniczyli między innymi strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, pogotowie ratunkowe. W roli młodzieży uczestniczącej w wypadku wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja w Zawierciu. Podczas kilkugodzinnej akcji zadaniem służb było jak najszybsze udzielenie pomocy osobom uczestniczącym w tragicznym wypadku oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze