Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TRAGICZNY WYPADEK NA PASACH W CENTRUM MIASTA

Tomasz Urbański | 2017-11-02 12:20

(Zawiercie) W poniedziałek wczesnym wieczorem doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego w Zawierciu. Samochód osobowy potrącił kobietę, która po przewiezieniu do szpitala zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego 57-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki Opel Astra, zmierzający w kierunku ronda. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek 23 października krótko przed godziną 18.00. Kobieta została przewieziona do szpitala, jednak zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Za kierownicą osobowego Opla siedział 22-latek. Jak przekazują policjanci, młody kierowca był trzeźwy. Mundurowi ustalają teraz szczegółowe okoliczności poniedziałkowego wypadku.

 

Funkcjonariusze apelują do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność na drogach, szczególnie jesienią i po zmroku, gdy warunki drogowe ulegają pogorszeniu. Policjanci proszą też pieszych o noszenie odblasków, dzięki którym kierowca jest w stanie dostrzec osobę przechodzącą przez jezdnię i odpowiednio wcześniej zareagować. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze