Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TRWA REMONT PRZYSZŁEJ SIEDZIBY OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Tomasz | 2019-11-24 08:20

(Koziegłowy) Remontowany jest budynek przy Placu Moniuszki. Niegdyś znajdowała się tam poczta, w przyszłym roku – gdy prace zostaną zakończone – zostanie tam przeniesiony Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tej chwili GMOPS znajduje się przy ul. 3 Maja 25.


 

Pod koniec maja rozstrzygnięto przetarg na przebudowę budynku komunalnego, w którym mieścić się będzie Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach. Do konkursu na remont i wyposażenie dawnej poczty przy Placu Moniuszki zgłosiła się jedna firma – Zakład Remontowo Budowlany ULBUD z Częstochowy. Firma zaoferowała cenę w wysokości niewiele ponad 2,5 miliona złotych. Gmina na tę inwestycję miała zaplanowane 2,6 miliona, więc przetarg udało się rozstrzygnąć. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


 

Obecnie trwa przebudowa, a inwestycja powinna zostać zakończona w marcu przyszłego roku. Roboty budowlane prowadzone będą w całym obiekcie, również na terenie działki. Przebudowa obejmie np. przełożenie wewnętrznej instalacji gazowej, likwidacji skrzynki telekomunikacyjnej na froncie budynku, czy też wykonanie hydrantu zewnętrznego. Zakres prac obejmuje między innymi nadbudowę i rozbudowę budynku, budowę bezodpływowego zbiornika na ścieki. Budynek gospodarczy w głębi działki ma zostać rozebrany, a teren przy nowej siedzibie GMOPS zostanie utwardzony kostką granitową, powstanie placyk z ławkami i miejscem do grillowania. Będzie nowy trawnik, zasadzone zostaną krzewy i drzewa. Od strony ul. Cichej postawione zostanie nowe ogrodzenie, natomiast mur wzdłuż granicy północnej będzie naprawiony. (es) Foto: UGiM KoziegowyGaleria zdjęć

Komentarze