Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Trwają zgłoszenia do konkursu rękodzieła artystycznego: STWÓRZ POMYSŁOWY KALENDARZ ADWENTOWY PRZY UŻYCIU DOWOLNEJ TECHNIKI

Edyta | 2017-11-06 12:18

(Zawiercie) Do 19 listopada można przesyłać prace na konkurs, w którym oceniane będą kalendarze adwentowe. Swój talent i zdolności plastyczne zaprezentować mogą uczestnicy w każdym wieku. Autorzy najwyżej ocenionych przez komisję konkursową prac otrzymają nagrody i wyróżnienia. Wybrane prace zostaną również zaprezentowane w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu.

 

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszają Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu oraz Klub Ludzi Twórczo Zakręconych. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kalendarza adwentowego przy użyciu dowolnej techniki. Osoby, które wykonają prace zostaną podzielone na cztery kategorie wiekowe: I - dzieci do lat 12; II - dzieci i młodzież od 13 do 18 lat; III - dorośli powyżej 18 roku życia; IV - prace zbiorowe. Konkurs ma na celu m.in. popularyzację twórczości plastycznej, pobudzanie aktywności manualnej i wyobraźni plastycznej poprzez wykorzystanie różnych materiałów oraz kształtowanie poczucia piękna. Jurorzy oceniając prace będą zwracali uwagę na takie elementy jak: zgodność pracy z tematem konkursu, kreatywność i pomysłowość, walory artystyczne i estetykę wykonania.

 

Na uczestników konkursu czekają nagrody główne i wyróżnienia, a prace wybrane przez komisję konkursową zostaną zaprezentowane w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza w Zawierciu. Prace należy przesyłać do 19 listopada na adres MOK „Centrum” ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie z dopiskiem „Zawitały Anioły – Kalendarz Adwentowy”. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna zawierać metryczkę z danymi autora – dla kategorii konkursowych I, II oraz III są to: imię i nazwisko autora pracy, wiek i kategoria konkursowa, adres, telefon kontaktowy. Z kolei prace zbiorowe powinny mieć załączoną informację z nazwą i adresem szkoły lub instytucji zgłaszającej pracę, wiekiem uczestników oraz numerem kategorii – IV.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas kiermaszu „Zawitały Anioły” w niedzielę 3 grudnia o godzinie 16.00 w Filii MOK „Centrum” w Kromołowie. Dodatkowe informacje na temat konkursu oraz szczegółowy regulamin dostępny jest między innymi na stronie internetowej www.mok.pl. (es)Galeria zdjęć

Komentarze