Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TRZY OSY W ŻARKACH

Tomasz Urbański | 2019-05-04 12:20

(gm. Żarki) W gminie Żarki powstały trzy Otwarte Strefy Aktywności Lokalnych. Miejsca do zabawy, sportu i relaksu zlokalizowane zostały przy Szkole Podstawowej w Żarkach, przy ul. Steinekellera oraz przy Szkole Podstawowej w Zawadzie. Mają one służyć przede wszystkim integracji społecznej i skierowane są do różnych grup wiekowych.


 

- To nowe miejsca rekreacji, wypoczynku i integracji - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski - Są to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plan zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni.


 

Na zadanie stworzenia Otwartych Stref Aktywności Lokalnych Gmina Żarki pozyskała środki zewnętrzne z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w wysokości 150 tys. zł. Głównymi celami programu jest przede wszystkim budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych plenerowych stref aktywności, a co za tym idzie tworzenie przestrzeni aktywności sportowej sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. Inwestycja wykonana została przez firmę RAK INVEST Marta Rak z Myszkowa. OSA w Żarkach przy ul. Stainkellera została wykonana za kwotę 145.878,00 zł, w Zawadzie przy szkole podstawowej za 127.551,00 zł, zaś w Żarkach przy ul. Częstochowskiej za 122.016,00 zł. (AB) Foto: UMiG ŻarkiGaleria zdjęć

Komentarze