Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

TURNIEJ ASÓW ZAWIERCIE 2011

MyszPress | 2011-11-06 22:23

(Zawiercie) Podczas XXVI Międzynarodowego Turnieju Tańca Towarzyskiego (30 października) w hali zawierciańskiego OSiR-u rywalizowały najlepsze pary taneczne z Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i oczywiście Polski. W finale stylu „Latin”, po zaprezentowaniu swoich umiejętności w cha-chy, rumbie, paso doble czy jive, asami okazała się para z Łotwy - Vjaceslavs Visnakovs i Tereza Kizlo. W stylu „Standard” po finałowych pokazach niepodważalnymi mistrzami parkietu wybrano Łukasza Tomczaka i Aleksandrę Jurczak.

 

W niedzielę imprezę rozpoczęto od tanecznych zmagań klas „A” i „B”. Prawdziwe emocje zarezerwowano jednak na popołudniową części konkursu, czyli zmagania asów w stylach latynoamerykańskim i standardowym. W tegorocznym turnieju wzięły udział pary taneczne ze: Ukrainy, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy i oczywiście z Polski, które (w zależności od kategorii) zaprezentowały m.in. sambę brazylijską, kubańską cha-che, rumbę, paso doble, jive’a, walca wiedeńskiego i walca angielskiego, tango argentyńskie, slow foxtrot i quick-step.

 

- Turniej istnieje już w Zawierciu od 26 lat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Stał się nawet wizytówką Zawiercia i częścią jego promocji. Na europejskim rynku tanecznym Zawiercie jest rozpoznawalne i cieszy się dużym szacunkiem – przyznaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu Witold Grim.

 

Nic wiec dziwnego, że od 26 lat podczas turnieju sala wypełniona jest po brzegi dopingującą publicznością. Dodatkowych emocji między poszczególnymi występami par tanecznych dostarczyły m.in.: fenomenalna sekcja akrobatyczna MKS Zawiercie pod kierownictwem Bożeny Piputy, finaliści mistrzostw Polski w rock’and rollu tradycyjnym czyli rock’and rollowe małżeństwo z Zawiercia - Martyna i Michał Wacławik, zdobywcy tytułów mistrza i wicemistrza Polski zespół taneczny „Pech” z Opola, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia oraz akrobaci z MKS „Nadzieja” z Olkusza pod kierownictwem trenera Zdzisława Grzegorskiego. Turniej – niezmiennie od 26 lat - prowadził Sławomir Kurzak. (JB)

 

STYL LATIN

 

MIEJSCE

 

IMIĘ I NAZWISKO

 

KRAJ

 

1.

 

Visnakovs Vjaceslavs, Kizlo Tereza

 

Łotwa

 

2.

 

Radziejowski Krystian, Maczek Sylwia

 

Polska

 

3.

 

Karasek Filip, Piskova Sabina

 

Czechy

 

4.

 

Rybicki Jakub, Nowak Alina

 

Polska

 

5.

 

Swetik Filip, Kominkova Lenka

 

Czechy

 

STYL STANDARD

 

MIEJSCE

 

IMIĘ I NAZWISKO

 

KRAJ

 

1.

 

Tomczak Łukasz, Jurczak Aleksandra

 

Polska

 

2.

 

Musioł Krzysztof, Anioł Karolina

 

Polska

 

3.

 

Kalinowski Szymon, Grabicka Grażyna

 

Polska

 

4.

 

Koczur Marcin, Uznańska Anna

 

Polska

 

5.

 

Teleshko Oleksandr, Żukowska Natalia

 

Polska

 

 Galeria zdjęć

Komentarze