Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

UCZNIOWIE Z ŻARNOWCA ZAJĘLI DRUGIE MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

Tomasz Urbański | 2019-04-07 12:20

(Żarnowiec) W sobotę, 25 maja odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zmaganiach uczestniczyło kilka drużyn ze szkół średnich. Gospodarze finału wojewódzkiego, czyli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu stanęli na drugim stopniu podium.


 

W XXIII Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego spotkało się 7 drużyn ze szkół średnich z terenu naszego województwa. Do finału na szczeblu wojewódzkim zespoły zostały wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji.


 

Uczestnicy musieli spróbować swoich sił w kilku konkurencjach. Przebieg finału turnieju nadzorowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

- Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje zawierciańska jednostka.


 

Oceniane były umiejętność radzenia sobie z pojazdami oraz wiedza teoretyczna uczniów. Pierwsze miejsce zajęli reprezentacji Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu, na drugim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu. „Brązowy medal” Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze