Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

UPORZĄDKUJĄ MIEJSCA POSTOJOWE

Tomasz Urbański | 2018-01-26 12:20

(Łazy) Jak poinformował Urząd Miejski w Łazach porządkowanie miejsc postojowych i utwardzenie poboczy przy ul. Wyzwolenia, w sąsiedztwie osiedla Podlesie – to wniosek w ramach budżetu obywatelskiego, który otrzymał najwięcej głosów i będzie realizowany przez gminę w tym roku.

 

Przypomnijmy mieszkańcy wybierali spośród czterech propozycji. Zagospodarowanie ulicy w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego otrzymało ponad 700 głosów. Głosowano także na propozycje remontu skwerku przy ulicy Jesionowej i Spółdzielczej, swój głos można było oddać także na dwie propozycje remontów nawierzchni – na ulicy księdza Szostka oraz ulicy Laskowej.

 

- Budżet obywatelski cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem, bardzo mocno zaangażowali się w zbieranie podpisów pod propozycjami nasi radni – podkreśla Maciej Kaczyński burmistrz gminy.

 

- Składane wnioski do budżetu to dla nas także diagnoza potrzeb mieszkańców, dlatego staramy się realizować także pozostałe pomysły. Tak było w poprzednim roku, dlatego głosujący na projekty otrzymujące mniejszą liczbę głosów nie powinni czuć się przegrani – dodał Kaczyński.

 

To drugi Budżet Obywatelski w historii Łaz. Władze samorządowe zarezerwowały w budżecie 70 000 złotych na realizacje pomysłów mieszkańców. W ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego powstał jeden z placów zabaw w Łazach – ten projekt otrzymał najwięcej głosów mieszkańców. Zrealizowano także budowę podobnego obiektu przy jednej ze szkół – tutaj jednak środki pochodziły bezpośrednio z budżetu miasta, nie z puli „obywatelskiej”. (mpp), Foto: UM ŁazyGaleria zdjęć

Komentarze