Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

UROCZYSTE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

Tomasz | 2019-06-17 12:20

(Myszków) W czwartek, 30 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Majowe święto mundurowych, którzy w codziennej pracy poświęcają się, ratując zdrowie i życie innych, było również okazją do wręczenia strażakom odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie. - Składając wam gratulacje, chciałbym, żeby choć część tych życzeń, które zostały i będą jeszcze składane, żeby się spełniły. Chciałbym, żebyście patrzyli w przyszłość z optymizmem, z radością, żebyście nie tracili najważniejszej cechy i misji - niesienia pomocy bliźniemu – mówił myszkowskim strażakom Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski.


 

W tegorocznych obchodach Dnia Strażaka uczestniczyło wielu gości, między innymi poseł Mariusz Trepka, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak, burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Poraja Katarzyna Kaźmierczak, komendanci z pobliskich jednostek straży pożarnej – bryg. Robert Ladra (Kłobuck), bryg. Artur Łągiewka (Zawiercie), st. kpt. Zbigniew Gnacik (Dąbrowa Górnicza), st. kpt. Arkadiusz Spera (Będzin), st. bryg. Jarosław Piotrowski (Częstochowa).


 

- W tym miejscu, dzisiaj chciałbym mówić do was tylko i wyłącznie o tych rzeczach dobrych. Dlatego życzę wam przede wszystkim zdrowia, szczęścia, satysfakcji z tego, co wykonujecie na co dzień. Niech te wszystkie podejmowane przez was zadania, decyzje przynoszą wam jak najwięcej zadowolenia i satysfakcji. Dziękuję wam szczerze za waszą gotowość i podejmowanie tych trudnych decyzji. Pomagacie, ratujecie życie ludzkie, zdrowie i za to wszyscy są nam wdzięczni. Stąd takie wysokie poparcie wśród społeczeństwa – nie jest to przypadek. Wiemy z naszego doświadczenia, że to jest prawda. Wykonujecie swoje obowiązki w pracy w sposób perfekcyjny – mówił podczas obchodów Dnia Strażaka Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie bryg. Sergiusz Wiśniewski.


 

Podczas obchodów Dnia Strażaka, wręczono odznaczenia strażakom pełniącym służbę w myszkowskiej jednostce. Strażacy uhonorowani zostali brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, odznaką „Błękitnego Krzyża WOPR”, srebrnym medalem za zasługi dla WOPR oraz honorowymi odznakami WOPR.


 

Na wyższe stopnie służbowe awansowało piętnastu strażaków pełniących służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.


 

W myszkowskiej jednostce służbę pełni 68 strażaków. Służba pełniona jest w systemie 8-godzinnym codziennym oraz w systemie 24-godzinnym służby i 48-godzinnym wolnym po służbie. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza stanowi wydział Komendy Powiatowej. Służbę w niej pełni 50 strażaków, podzielonych na trzy zmiany służbowe. W 2018 roku jednostka brała udział w likwidacji ponad 1689 zdarzeń, w bieżącym roku interweniowała już prawie 500 razy. (es)Galeria zdjęć

Komentarze