Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

W NOWYM ROKU NOWE INWESTYCJE

MyszPress | 2015-01-05 12:29

(Łazy) Gmina Łazy podsumowała ostatni rok. Urzędnicy chwalą się, że ostatnie 12 miesięcy było okresem wielkich wydatków wpływających na komfort życia mieszkańców i dodają, że sukcesy zostały potwierdzone w rankingach ogólnopolskich przygotowywanych przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” (nr 22 i 24).

 

Na stronie promującej gminę można przeczytać, że w mijającym roku Łazy zajęły 24 miejsce w kraju w rankingu mniejszych miast (kategoria wydatków majątkowych finansowanych ze środków unijnych). W klasyfikacji sukces mijającej kadencji 2010-2014 – samorząd zajął 45 miejsce. W kategorii sukces ekonomiczny Łazom przypadło 40 miejsce. 34 miejsce w skali kraju Łazy zdobyły w kategorii sukces edukacyjny.

 

- W 2014 roku inwestowaliśmy m.in. w turystykę na terenie naszej gminy. Wybudowano i oznakowano m.in. 84 kilometry ścieżek rowerowych łączących się z istniejącymi szlakami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Powstały także nowe chodniki, czyli odcinki pieszo-rowerowe – np. w Ciągowicach – mówi burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

 

Gmina ma także ambitne plany inwestycyjne na przyszłość. Wśród nich znajduje się dokończenie kanalizacji.

 

 

- Finansowaliśmy również remonty i modernizację domów i centrów kultury w sołectwach, a teraz przygotowujemy się do nowego okresu programowanie, czyli pozyskiwania kolejnych środków unijnych. 2015 rok będzie oznaczał dużo wyzwań i pracy związanej z przygotowywaniem projektów unijnych i związanych z tym konsultacji. Z pewnością w nadchodzącym roku i całej kadencji będziemy chcieli kontynuować strategiczne inwestycje: dokończenie kanalizacji miasta Łaz oraz modernizację dróg na terenie całej gminy. Przed nami duża inwestycja drogowa, realizowana wspólnie z władzami powiatu zawierciańskiego. To połączenie dwóch dróg wojewódzkich (DW 796 i 790) i 3 miejscowości. Tzw. „schetynówka” przebiegać będzie przez Ciągowice-Łazy-Rokitno Szlacheckie i zakończy się w sąsiedztwie Ogrodzieńca – podkreśla Kaczyński. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze