Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

W PODZIĘCE ZA TRUD I POŚWIĘCENIE

Tomek | 2017-06-08 12:20

(Zawiercie) 12 maja strażacy z terenu powiatu zawierciańskiego obchodzili swoje święto. Oczywiście nie mogło zabraknąć odznaczeń. Apel rozpoczął się od złożenia przez dowódcę uroczystości młodszego brygadiera Radosława Lendora meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP brygadierowi Markowi Fiutakowi. Warto wspomnieć, że w tym dniu świętowali nie tylko strażacy.

 

Dyplomem Komendanta Głównego PSP za bohaterską postawę i działanie, które zapobiegło wybuchowi gazu uhonorowany został Szymon Kotwa, który jest uczniem klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach.

 

8 marca ten 7-letni chłopiec w trakcie spaceru wyczuł w pobliżu wykopu zapach ulatniającego się gazu. Niezwłocznie przekazał tę informację swojemu ojcu i sąsiadowi (funkcjonariuszowi PSP), który zaalarmował służby ratownicze. Dzięki swojej postawie Szymon uratował mieszkańców bloku przy ul. 3 Maja w Łazach. Gdyby nie szybka reakcja, mogłoby dojść do wybuchu.

 

W czasie uroczystości prezydent Zawiercia Witold Grim zwrócił się do komendanta M. Fiutaka, który odchodzi na emeryturę.

 

- Można powiedzieć śmiało, że zastał pan komendę drewnianą, a zostawia pan komendę murowaną. Bardzo serdecznie dziękuję za te lata pracy na rzecz miasta i powiatu – mówił samorządowiec. Strażakom życzył jak najmniejszej liczby wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych i zawsze szczęśliwych powrotów do jednostki.

 

Starostwo Powiatowe w Zawierciu ufundowało dla strażaków sprzęt audiowizualny. CMC w Zawierciu przekazało kamerę termowizyjną za około 30 tysięcy złotych.

 

MEDALE I ODZNACZENIA

 

W czasie obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Zawierciu składane były także podziękowania dla druhów ochotników.

 

Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali: mł. bryg. Artur Łągiewka, st. kpt. Sławomir Ziębiński, st. ogn. Przemysław Kończyk.

 

Z brązowej odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” mogą cieszyć się: mł. bryg. Dawid Antosiak, asp. sztab. Dariusz Słodek, ogn. Mariusz Latacz, Zbigniew Bakalarz (prezes zarządu koła ZEiR Pożarnictwa w Zawierciu), Tomasz Męcik-Kronenberg (druh z OSP Niegowonice, który posiada psy wykorzystywane do akcji poszukiwawczych).

 

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa trafił do Czesława Pantaka (skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu). Srebrne medale otrzymali Stanisław Ibek (OSP Rzędkowice), starosta Krzysztof Wrona (prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zawierciu) i st. ogn. Tomasz Tkacz. Brązowy medal dostał mł. kpt Grzegorz Nocoń.

 

Brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa uhonorowane zostały także firmy Przedsiębiorstwo P. P. U. H. D. „URBIT” i „Karczma u Stacha”.

 

Dyplomem Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu za trud, poświęcenie i ofiarną postawę podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz zaangażowanie i aktywny udział w realizacji zadań ochrony przeciwpożarowej, a także za godne reprezentowanie komendy wyróżnieni zostali: mł. bryg. Łukasz Osikowicz, mł. bryg. Krzysztof Szczerba, st. ogn. Krzysztof Kowalik, sekc. Damian Boroń.

 

Z kolei dyplomem Komendanta Głównego PSP za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizowaniu zadań służbowych wyróżniona została Anna Mędrek.

 

Odznakę zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP otrzymali Stanisław Pasiut i Wiesław Nowak.

 

STOPNIE I AWANSE OTRZYMALI:

 

stopień młodszego brygadiera - Dawid Antosiak, Adam Królak

stopień kapitana - Beata Wiśniewska

stopień aspiranta sztabowego - Rafał Grabowski, Tomasz Ładoń, Dariusz Słodek

stopień starszego ogniomistrza – Dariusz Drabek, Krzysztof Kowalik

stopień ogniomistrza – Piotr Dworak, Krzysztof Glanowski, Michał Pucek

stopień młodszego ogniomistrza - Zbigniew Latacz, Michał Staroń

stopień starszego sekcyjnego – Arkadiusz Barczyk, Jacek Lassak, Grzegorz Pelan

stopień sekcyjnego – Marek Jamrocha, Marcin Maj, Michał Surmik, Grzegorz Żmuda (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze