Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

W PORAJU: STACHERA REZYGNUJE Z POLITYKI

Tomasz Urbański | 2018-10-01 15:50

(Powiat Myszkowski) Do środy do godz. 24 Komitety Wyborcze mogły rejestrować kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. W Powiecie Myszkowskim sensacja w gminie Poraj. Z wyborów wycofał się rządzący gminą od 8 lat Łukasz Stachera, a o fotel wójta gminy Poraj ubiegać się będzie jego dotychczasowa zastępczyni, Katarzyna Kaźmierczak. W Poraju wybory wójta rozstrzygną się więc w I turze, gdyż w konkurencji z Katarzyną Kaźmierczak startuje tylko Danuta Służałek-Jaworska z PiS.


 

O swojej decyzji, że wycofuje się z polityki, Łukasz Stachera, wójt Poraja poinformował nas w środę. Przyczyny swojej decyzji tłumaczy w oświadczeniu, które publikujemy na str. 4. Komitet Wyborczy RAZEM dla gminy Poraj, zarejestrował kandydatkę na wójta, obecną wicewójt Katarzynę Kaźmierczak. Startuje z komitetu „Razem dla gminy Poraj”, ale z poparciem większości partii opozycji demokratycznej: PO, .N, PSL, SLD i Stowarzyszenia „Przyszłość”. W Poraju czeka nas więc zderzenie „PiS kontra reszta świata”, które rozstrzygnie się w jednej turze wyborów. Obie kandydatki (Służałek- Jaworska i Kaźmierczak) są też sąsiadkami, w Poraju mieszkają obok siebie, a reprezentują jednak dwa różnie światy. Starły się już mocno podczas badania przez Radę Gminy Poraj afery z fałszowaniem protokołu ze szkolnych eliminacji do powiatowego konkursu „Nasz Talent”. Służałek-Jaworska z PiS przyznała wtedy, że na jej polecenie sporządzono protokół, choć eliminacji konkursowych w starszych klasach nie było. Jako dyrektor szkoły w Poraju potwierdziła też, że pierwsza podpisała protokół stwierdzający nieprawdę. Na protokole znalazł się też podrobiony podpis innej nauczycielki, która zaprzeczyła, aby go podpisywała. Sprawę sfałszowanego protokołu i podejrzenia fałszowania podpisu bada teraz Prokuratura Rejonowa… w Cieszynie. Na szczęście polskim Cieszynie. Choć wypchnięcie sprawy za granicę z pewnością jeszcze bardziej opóźniłoby wyjaśnienie tej sprawy…


 

Myszków: bez niespodzianek


 

W Myszkowie zmierzy się 4 kandydatów: Urszula Bauer PiS, Sławomir Kaczyński KWW Przyszłość, Adam Zaczkowski KWW Samorządowa Inicjatywa Lewicy i Włodzimierz Żak Koalicyjny KW Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska.


 

Koziegłowy: tu wybory to fikcja


 

W gminie Koziegłowy do środy w PKW widoczny był tylko zarejestrowany kandydat na burmistrza … Bartłomiej Grzybek, kandydat KWW Alternatywa dla Gminy Koziegłowy. To pracownik UMiG Koziegłowy, nikomu nieznany i zapewne bez najmniejszych szans wyborczych. Nie ma też ryzyka, że za start w wyborach np. spotka go jakiś afront w pracy. Oczywiście startuje też Jacek Ślęczka popierany przez KW Stow. Dla Gminy Koziegłowy. W krótkiej, nieoficjalnej, rozmowie burmistrz Jacek Ślęczka, dał do zrozumienia, że krążące plotki, że to uzgodniony i wystawiony przez niego „na zająca” kandydat są prawdziwe. Takie pozory demokracji.


 

Żarki: Podlejski kontra „Paprotka”


 

O czwartą kadencję na stanowisku burmistrza MiG Żarki ubiega się Klemens Podlejski z KWW Niezależni Żarki. Jego konkurentem będzie Andrzej Jakubczak z KWW Dbamy i działamy Żarki oraz popierana przez PiS Krystyna Jasińska. Ostatnio radna Sejmiku Woj. Śląskiego, której zarzucano głosowanie przeciwko budżetowi Woj. Śląskiego, gdy uchwalane były największe w historii Powiatu Myszkowskiego środki na drogi...w gminie Żarki. Mimo sprzeciwu radnej z Żarek drogi powstały. Krystyna Jasińska, nie każdy może to pamiętać, w czasie gdy pracowała w UM Myszkowa wsławiła się ustawionym bez informowania uczestników obrad komisji dyktafonem ustawionym za paprotką właśnie. Zrobiła się afera, bo choć nagrywanie obrad w Urzędzie Miasta jest dopuszczalne, ale uczestnicy spotkania mają prawo wiedzieć, że są nagrywani. Ktoś odkrył dyktafon dyskretnie schowany za doniczką z paprotką. Do Jasińskiej przylgnęło.


 

Niegowa: bez obecnej wójt


 

W gminie Niegowa nie zdecydowała się ubiegać o drugą kadencję obecna wójt Dorota Hajto-Mazur. Cztery lata temu spektakularnie pokonała Krzysztofa Motyla, ale teraz już dawno zapowiedziała, że zamierza czynnie wrócić do wykonywania zawodu lekarza. Wójtem Niegowy ponownie spróbuje zostać Krzysztof Motyl KWW Mała Ojczyzna- Gmina Niegowa. Jego konkurenci to Mirosław Cacoń KWW Wspólne Dobro -Gmina Niegowa, Andrzej Pilis KW Wyborców Prawych i Uczciwych dla Gminy oraz Mariusz Rembak KWW Gmina dla Mieszkańców. Nieoficjalnie wiemy, że do ostatniej chwili zapadały decyzje, kogo w gminie posła Trepki z PiS wystawi partia rządząca. Na „giełdzie” padały różne nazwiska, ale ostatecznie z poparciem PIS startuje Michał Jędruszek z Tomiszowic. (JotM)


Czytaj dalej w:


Galeria zdjęć

Komentarze