Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WAKACJE Z KULTURĄ

Tomasz | 2019-08-05 08:20

(Ogrodzieniec) W czwartek 18 lipca przy ogrodzienieckiej remizie w ramach akcji Wakacje z Kulturą odbyło się spotkanie pod nazwą To właśnie oni czuwają nad Twoim bezpieczeństwem z udziałem dzieci oraz strażaków OSP Ogrodzieniec.


 

Dzieci podczas wydarzenia mogły zobaczyć na żywo, jakim sprzętem strażacy posługują się w akcjach ratunkowych tj. nożyce, aparat powietrzny z maską, elementy ubioru, wyposażenie wozu bojowego, terenowy quad. A to wszystko dzięki dwóm druhom: Kamilowi Mosiowi oraz Kamilowi Biedrowskiemu, którzy przekazali również dzieciakom swoje trudne i odpowiedzialne doświadczenia związane ze służbą w straży. Dzięki ich uprzejmości maluchy mogły przymierzyć ubiór i hełm strażaka z prawdziwego zdarzenia, jednak największą przyjemność sprawiła im możliwość wejścia do wozu bojowego oraz rozmowa przez radiostację. Dzięki pomocy druhów dzieciaki mogły poczuć smak pracy strażaka i uruchomić wąż z wodą, by następnie skierować go na wyznaczony punkt, jak ma to miejsce przy gaszeniu pożarów.


 

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane przez strażaków zestawami zabawkowymi, co wywołało wśród nich jeszcze większy aplauz. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i „przybijania piątki” na pożegnanie. (JL) Foto: MGOK OgrodzieniecGaleria zdjęć

Komentarze