Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WARTA PODTAPIA MARCISZÓW

Tomasz Urbański | 2018-07-30 12:20

(powiat zawierciański) Pełne ręce roboty mieli strażacy z terenu naszego powiatu 17 lipca w związku z intensywnymi ulewami. Bardzo źle sytuacja wyglądała na osiedlu Marciszów (w rejonie ul. Pogodnej). Mieszkańcy ze strachem oglądali prognozy pogody na najbliższe dni.
 

W Zawierciu-Marciszowie strażacy budowali wał chroniący przed zalaniem. Układane były worki z piaskiem. Trzeba było także użyć zapór przeciwpowodziowych.
 

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu mł. bryg. Łukasz Osikowicz Warta wystąpiła z koryta na skutek silnych opadów. W tym rejonie zalane zostały dwie posesje, gdzie zagrożone zalaniem były trzy budynki mieszkalne i jeden gospodarczy.
 

Na miejscu pracowali jak zwykle niezawodni druhowie z OSP Włodowice, Marciszów (aż dwie jednostki), Żerkowice, Niwki (dwie jednostki), Poręba, Karlin, Skarżyce i trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z PSP w Zawierciu. Łącznie pracowało tu aż 12 jednostek.
 

Strażacy wypompowywali również wodę z garaży w Porębie przy ul. Chopina. Groźnie wyglądała także sytuacja w Zawierciu przy ul. Towarowej, gdzie wypompowywano wodę z jednej z posesji, na której zagrożony był budynek mieszkalny. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze