Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WĘDKARZ ZNALAZŁ CIAŁO MATEUSZA

MyszPress | 2011-09-02 18:17

(Dzibice, Kostkowice) 26 sierpnia około 9.20 strażacy z PSP w Zawierciu z zalewu w Dzibicach w pobliżu Kostkowic wyłowili ciało poszukiwanego od 20 sierpnia Mateusza Stachery. Poszukiwania młodego mężczyzny rozpoczęły się w sobotę, 20 sierpnia. 21-latek zaginął po imprezie, na której świętował urodziny swojego kolegi. Grupa rozbiła biwak tuż przy zbiorniku.


- Zwłoki przypadkowo zauważył jeden z wędkarzy, który natychmiast powiadomił strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. Ciało nie posiada widocznych urazów. Prokurator z Myszkowa zarządził sekcję, jej wyniki określą bezpośrednią przyczynę zgonu – mówi Andrzej Świeboda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


Przypomnijmy, częstochowianin opuścił biwak około 2.00 w nocy. Koledzy dopiero rano odkryli, że Mateusza nie ma. Najpierw sami zaczęli go szukać, gdy nie wracał powiadomili odpowiednie służby. Ostatni raz mężczyzna widziany był w krótkich bokserkach koloru szarego w niebieskie wzory. Kilkaset osób od soboty bezskutecznie starało się odnaleźć 21-latka. Informację o zaginięciu mężczyzny zgłosiła osoba postronna. Na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia, która przeszukiwała zbiornik przy użyciu echosondy z sonarem i kamery podwodnej. Nurkowie penetrowali dno zbiornika. Pies, który podjął trop z namiotu poprowadził policjantów do małej zatoczki przy zalewie. 23 sierpnia w rejon poszukiwań zadysponowano specjalny śmigłowiec z kamerą, który patrolował teren przy zbiorniku.


Ciało znaleziono w środkowej części zalewu. Akcja była utrudniona przez duży obszar poszukiwań, roślinność i stare koryto rzeczne biegnące po dnie zbiornika. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze