Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WINNY

Edyta | 2018-05-21 15:03

(Zawiercie, Myszków) W poniedziałek 21 maja w Sądzie Rejonowym w Myszkowie zapadł wyrok ws. zawierciańskiej afery korupcyjnej. Były prezydent miasta Ryszard M. został skazany na 4 lata więzienia i 20 tysięcy złotych grzywny, jego ówczesny zastępca Marek K. usłyszał wyrok 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 2 100 zł grzywny. Trzecim skazanym jest przedsiębiorca Bartłomiej K., któremu sędzia Karol Gondro wymierzył karę 1 roku 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych.

 

Na ogłoszenie wyroku do myszkowskiego sądu przybyli trzej spośród czterech oskarżonych mężczyzn. Jedynym nieobecnym był Bartłomiej K.

 

Byłemu prezydentowi Zawiercia Ryszardowi M. sąd wymierzył karę 4 lat więzienia, 20 tysięcy złotych grzywny oraz zakaz pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego na okres 5 lat. Jego ówczesny zastępca Marek K. otrzymał karę 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i 2 100 złotych grzywny. Natomiast przedsiębiorca Bartłomiej K. został skazany na 1 rok 2 miesiące pozbawienia wolności i karę grzywny 12 tysięcy złotych.

 

Jeśli zaś chodzi o czwartego oskarżonego, czyli Krzysztofa G. (który w 2013 roku był kierownikiem budowy 12 domów socjalnych w Zawierciu-Kromołowie), to sąd postanowił umorzyć postępowanie wobec niego.

 

Wyrok, który dziś poznaliśmy nie jest prawomocny. Strony mają 14 dni na złożenie apelacji. Zarówno Ryszard M., jak i jego obrońcy zapowiedzieli odwołanie od wyroku.

 

W związku ze skazaniem - nieprawomocnym jeszcze wyrokiem - nie wiemy, czy były prezydent wciąż wyraża zgodę na publikację jego pełnego nazwiska oraz wizerunku (jak to czynił dotychczas). Dlatego też nie podajemy w niniejszym artykule pełnego nazwiska Ryszarda M.

 

Więcej szczegółów na temat orzeczenia, jakie dziś zapadło w Sądzie Rejonowym w Myszkowie przedstawimy Państwu w piątkowym wydaniu obu naszych tygodników – Kuriera Zawierciańskiego i Gazety Myszkowskiej.

 

Edyta SupersonGaleria zdjęć

Komentarze