Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI!

MyszPress | 2014-11-10 10:05

(Żarki Letnisko) W szkołach podstawowych naszego regionu nastał czas uroczystości pasowania na uczniów. To uroczystości wzbudzające wiele uzasadnionych emocji. Przejęte są dzieci, wzruszeni rodzice, do tego dochodzi zdenerwowanie wychowawców przygotowujących swych uczniów do pierwszego szkolnego występu. Potem jest już „z górki”. Dzieci są roześmiane, rodzice ukradkiem ocierają łzy, a z nauczycieli schodzi napięcie. Pozostaje śmiech pierwszaków i radość z otrzymywanych „na nową” drogę życia prezentów. W ostatnim tygodniu października w poczet szkolnej społeczności przyjęci zostali pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku. Swój pierwszy „uczniowski egzamin” zdali na szóstkę.

 

Na prawowitych uczniów szkoły pierwszoklasistów z Żarek Letniska pasowała w czwartek 30 października jej dyrektor Justyna Krauze – Cieślińska. Wcześniej jednak maluchy musiały wobec całej szkolnej społeczności wykazać się, że w pełni zasługują na to miano.

 

Co prawda miały na początku obawy przed pasowaniem, starsi koledzy wytłumaczyli im jednak, że do tej uroczystości dyrektor szkoły… nie używa pasa. Strach zatem minął, a najlepszym tego dowodem była piękna recytacja i śpiew. Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Obiecały pilnie się uczyć, zawsze służyć pomocą słabszym, a swym zachowaniem i wynikami sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

Od nowego roku szkolnego w podstawówce w Żarkach Letnisku naukę w dwóch pierwszych klasach rozpoczęło 41 uczniów. 19 w klasie I A, której wychowawczynią została Czesława Ewa Sowińska i 22 w klasie I B, gdzie pieczę nad uczniami sprawuje Renata Bączyńska.

 

Powodzenia i sukcesów w nowym etapie życia życzy pierwszakom także Gazeta Myszkowska. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze