Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WŁODZIMIERZ STYCZYŃSKI W ZARZĄDZIE POWIATU

Tomasz Urbański | 2019-02-18 12:20

(Zawiercie) 31 stycznia w czasie kolejnej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego Włodzimierz Styczyński, który w poprzedniej kadencji był powiatowym radnym został nieetatowym członkiem zarządu powiatu. Za jego kandydaturą zagłosowało 13 radnych, a 9 wstrzymało się od głosu. Podjęta została również uchwała dotyczącą delegowania przedstawicieli rady do składu osobowego komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu.


 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za to głosowanie. Jestem zaskoczony. Również chciałbym podziękować tym, którzy nie głosowali za mną i za moją kandydaturą. Zmusi mnie to do jeszcze lepszej pracy, żeby udowodnić im, że jednak się mylili – powiedział Włodzimierz Styczyński.


 

Włodzimierz Styczyński poinformował, że w latach 80-tych pełnił odpowiedzialne funkcje w zakładach państwowych. Odpowiedzialny był m. in. za transport. Od lat 90-tych prowadzi własną działalność. Zajmował się m. in. usługami medycznymi, transportem, remontami.


 

- Myślę, że to doświadczenie, które posiadam w tych branżach będzie bardzo przydatne. Liczę, że będzie nam się dobrze współpracować – przekazał obecnym na sali radnym.


 

Włodzimierz Styczyński w poprzedniej kadencji pełnił funkcję powiatowego radnego w wyborach samorządowych w 2014 roku uzyskał świetny wynik, bo aż 576 głosów i starował wtedy z KW Prawo i Sprawiedliwość.


 

RADNI W SKŁADZIE KOMISJI DO WYBORU DYREKTORA SZPITALA


 

Jedną z ważniejszych uchwał była ta w sprawie delegowania przedstawicieli Rady Powiatu Zawierciańskiego do składu osobowego komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. W skład komisji weszli: Małgorzata Benc (przewodnicząca Rady Powiatu Zawierciańskiego) oraz radni: Barbara Kozioł i Jarosław Kleszczewski.


 

DWIE INTERPELACJE


 

Mariusz Piotrowski interesował się budową drogi Bógdał – Starzyny. Z kolei Grzegorz Piłka prosił o czytelne oznakowanie w Przychodni Centrum w Zawierciu rejestracji dla dzieci. Niestety bardzo często rodzice z dziećmi stojący w kolejce do poradni chirurgii urazowej dopiero przy okienku dowiadują się, że muszą rejestrować się w innym miejscu. To powoduje, że często stoją dwukrotnie w kolejce.


 

AKTUALNY SKŁAD ZARZĄDU:


 

Gabriel Dors (starosta), Bogusław Piotrowski (wicestarosta), Paweł Sokół (etatowy członek zarządu), Piotr Czarnojańczyk (nieetatowy członek zarządu), Włodzimierz Styczyński (nieetatowy członek zarządu powiatu). (mpp)


 Galeria zdjęć

Komentarze