Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WŁOSKI STAŻ DRUGOKLASISTÓW Z JEDYNKI

Tomasz Urbański | 2019-04-01 12:20

(Myszków) Uczniowie Technikum Nr 1 w Myszkowie w połowie stycznia wyjechali do Włoch na miesięczne staże. Dla nastolatków był to intensywny czas nauki, pracy, ale też zwiedzania i poznawania włoskich obyczajów. Bez wątpienia wyjazd ten będzie dla nich niezapomniany.


 

Na staże u zagranicznych pracodawców z Bolonii i okolic wyjechała grupa 30 uczniów klas drugich z Technikum Nr 1 w Myszkowie. Praktyki odbyły się przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+, Akcji 1: Mobilność Edukacyjna pn.: „ZS nr 1 liderem europejskiego kształcenia zawodowego”.


 

Zanim nastolatkowie udali się do Włoch, brali udział w zajęciach przygotowujących z języka angielskiego i włoskiego, zajęciach z doradcą zawodowym oraz poznawali kulturę kraju, w którym mieli odbyć praktyki. Staże trwały od 13 stycznia do 9 lutego.


 

- Na praktykach uczniowie zapoznali się z systemem pracy we Włoszech i mieli możliwość porównania wyposażenia włoskich przedsiębiorstw do polskich realiów. W wolnym czasie poznawali włoską kulturę i zwyczaje. Podczas wycieczek po Bolonii, do Florencji, Wenecji i Padwy mieli możliwość obejrzenia i zwiedzenia ciekawych miejsc znanych w całym świecie i tak chętnie odwiedzanych przez turystów z każdego zakątka globu – informuje szkoła.


 

Z praktyk skorzystało w sumie 30 uczniów (12 dziewcząt i 18 chłopców), którzy uczą się w klasach o profilach technik mechatronik, technik logistyk, technik ekonomista, technik budownictwa i technik pojazdów samochodowych. Opiekę nad stażystami pełnili Joanna Borówka (nauczycielka języka angielskiego) oraz Ryszard Czyż (nauczyciel przedmiotów branży samochodowej). (es)Galeria zdjęć

Komentarze