Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WSTĘPNE WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

Monika | 2018-10-22 13:19

ZAWIERCIE

Według jeszcze nieoficjalnych informacji w stolicy powiatu szykuje się druga tura wyborów. Powalczą w niej dotychczasowy prezydent Witold Grim i Łukasz Konarski. Tak przynajmniej można wnioskować ze wstępnych danych. Szykuje się bardzo zacięta walka w drugiej turze!

POZOSTAŁE GMINY

W Łazach według wstępnych danych z części obwodów wygrywa dotychczasowy burmistrz Maciej Kaczyński.

W Irządzach wygrywa dotychczasowy wójt Jan Molenda (1251 głosów), który pokonał Annę Matysiak (300 głosów).

Nieoficjalnie: w Kroczycach nadal wójtem będzie Stefan Pantak. Choć nie miał kontrkandydata, to mieszkańcy musieli wyrazić na karcie swoją opinię, czy go popierają.

Nie ma jeszcze ostatecznego wyniku w Ogrodzieńcu, ale sporym sukcesem może cieszyć się Anna Pilarczyk-Sprycha, która prowadzi i z dużym prawdopodobieństwem zostanie burmistrzem. Trzeba jeszcze poczekać na wyniki z jednego obwodu.

W Porębie ze zdecydowanej przewagi może się cieszyć dotychczasowy burmistrz Ryszard Spyra, który w obwodzie 1 uzyskał 337 głosów (Marek Śliwa 54 głosy). W obwodzie nr 2 Spyra uzyskał 455 głosów (Marek Śliwa 107 głosów). W obwodzie nr 3 Spyra uzyskał 548 głosów (Marek Śliwa 106 głosów). W obwodzie nr 4 Spyra otrzymał 490 głosów (Śliwa 97 głosów). W obwodzie 5 Spyra uzyskał 535, Anna Kwapisz-Pańczyk 109 głosów, a Marek Śliwa 98 głosów. W obwodzie nr 6 Spyra uzyskał 286 głosów, a Marek Śliwa 103 głosy. W obwodzie 7 zwyciężył Marek Śliwa (179 głosów), a Ryszard Spyra miał 140 głosów.

Druga tura szykuje się we Włodowicach. Rozegra się między dotychczasowym wójtem Adamem Szmukierem, a Dorotą Wnuk.

Ciągle liczenie głosów trwa w Żarnowcu. Nieoficjalnie: sporą szansę mają Grzegorz Scelina i Maciej Derela. W Pilicy burmistrzem został ponownie wybrany Artur Janosik, który pokonał konkurencję. W Szczekocinach w drugiej turze powalczą Marcin Drej i Jacek Lipa. (mpp)


Komentarze


xxxanty 11 miesięcy temu

W zarnowcu to jakoś tak wszystko z opóźnieniem? Mała gmina a głosy liczą do 14 .. dziwne