Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Tomasz Urbański | 2018-10-22 10:42

(Powiat myszkowski) Trwa liczenie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych, w których wybieraliśmy wójtów lub burmistrzów, radnych do Rad Gmin i Powiatu oraz przedstawicieli do Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

Jak na razie, na godzinę 9.30, oficjalne wyniki dotyczą tylko gminy Żarki. Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki został na kolejna kadencję Klemens Podlejski, który swoich rywali pokonał już w I turze. Skład Rady Miejskiej zmieni się w nieznaczny sposób. Nowymi radnymi zostali Maciej Maślankiewicz, Paulina Stępień, Jolanta Cichoń, Łukasz Rarok i Roman Warta.

 

Oto szczegółowe wyniki głosowania w gminie ŻARKI:

Klemens Podlejski (bezpartyjny, zgłoszony KWW Niezależni Żarki) - 2520 głosów

Krystyna Jasińska (członek PiS) - 1292 głosów

Andrzej Jakóbczak (członek SLD) - 593 głosy

 

Okręg wyborczy Nr 1

Stanisława Nowak – (KWW Niezależni Żarki – 131 głosów

Grażyna Sikorska (PiS) – 71 głosów

Mariola Grzegorczyk (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) 33 głosy

Dominik Misiak (KWW Młodzi i Solidarni) - 20 głosów

Mandat uzyskała Stanisława Nowak.

 

Okręg wyborczy Nr 2

Roman Hamerla (KWW Niezależni Żarki) - 66 głosów

Jakub Jarosz (KWW Przyszłość dla Żarek) - 50 głosów

Robert Nocoń (PiS) – 50 głosów

Maciej Cuglewski (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 40 głosów

Patryk Garski (KWW Młodzi i Solidarni) - 25 głosów

Danuta Radosz (PSL) – 17 głosów

Mandat uzyskał Roman Hamerla.

 

Okręg wyborczy Nr 3

Alojzy Zieliński (KWW Niezależni Żarki) - 144 głosy

Bogdan Gołuchowski (PiS) - 60 głosów

Renata Radosz (PSL) - 39 głosów

Krzysztof Szewczyk (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 27 głosów

Mandat uzyskał Alojzy Zieliński.

 

Okręg wyborczy Nr 4

Mariusz Pompa (KWW Niezależni Żarki) – 108 głosów

Janusz Garncarz (KWW Janusza Garncarza-Żarki, Moje Miasto) - 99 głosów

Mariola Majewska (PiS) – 70 głosów

Borys Przybyłek (KWW Dbamy i Działamy Żarki) – 50 głosów

Mateusz Tabaka (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) - 37 głosów

Justyna Jarosz-Pirecka (KWW Przyszłość dla Żarek) - 30 głosów

Damian Radosz (PSL) - 14 głosów

Mandat uzyskał Mariusz Pompa.

 

Okręg wyborczy Nr 5

Monika Radosz (KWW Niezależni Żarki) - 108 głosów

Łukasz Halabowski (PiS) - 57 głosów

Przemysław Stala (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) - 42 głosy

Grzegorz Dorobisz (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 40 głosów

Mandat uzyskał Monika Radosz.

 

Okręg wyborczy Nr 6

Adam Zamora (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 170 głosów

Agnieszka Morawiec (KWW Niezależni Żarki) - 81 głosów

Anna Woldan (PiS) 37 głosów

Mandat uzyskał Adam Zamora.

 

Okręg wyborczy Nr 7

Aneta Bernacka (KWW Niezależni Ż) - 129 głosów

Zbigniew Męcik (PiS) - 84 głosy

Mariusz Majer (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 63 głosy

Mateusz Golik (PSL) - 52 głosy

Mandat uzyskała Aneta Bernacka.

 

Okręg wyborczy Nr 8

Maciej Maślankiewicz (PiS) - 130 głosów

Andrzej Jakóbczak (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 88 głosów

Andrzej Bubel (KWW Niezależni Żarki) - 54 głosy

Alfred Sojka (PSL) - 45 głosów

Mandat uzyskał Maciej Maślankiewicz.

 

Okręg wyborczy Nr 9

Wioletta Król (KWW Niezależni Żarki) - 232 głosy

Jerzy Kot (KWW Jerzy Kot) - 180 głosów

Mandat uzyskała Wioletta Król.

 

Okręg wyborczy Nr 10

Roman Warta (KWW Niezależni Żarki) - 87 głosów

Bożena Zasik (PiS) 56 głosów

Barbara Zagusta (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 55 głosów

Anna Kuzior (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) – 52 głosy

Lesław Stępień (PSL) - 32 głosy

Halina Haładus (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 6 głosów

Mandat uzyskał Roman Warta.

 

Okręg wyborczy Nr 11

Henryk Świerdza (KWW Niezależni Żarki) - 156 głosów

Krzysztof Sapkowski (PiS) - 87 głosów

Elwira Matynia (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 47 głosów

Mandat uzyskał Henryk Świerdza.

 

Okręg wyborczy Nr 12

Paulina Stępień (PSL) – 54 głosy

Iwona Samuel (PiS) - 50 głosów

Włodzimierz Skrzypiciel (KWW Niezależni Żarki) - 39 głosów

Dagmara Stodółkiewicz (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 37 głosów

Mandat uzyskała Paulina Stępień.

 

Okręg wyborczy Nr 13

Jolanta Cichoń (PSL) - 86 głosów

Aleksandra Świtała (KWW Dbamy i Działamy Żarki) - 71 głosów

Barbara Pietruszewska (KWW Niezależni Żarki) - 57 głosów

Magdalena Dzwińczyk (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) - 26 głosów

Michał Warzecha (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) – 12 głosów

Mandat uzyskała Jolanta Cichoń.

 

Okręg wyborczy Nr 14

Łukasz Rarok (KWW Niezależni Żarki) 156 głosów

Marian Fiutek (PiS) – 76 głosów

Małgorzata Kucharska (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) - 36 głosów

Mandat uzyskał Łukasz Rarok.

 

Okręg wyborczy Nr 15

Paweł Labocha (KWW Niezależni Żarki) - 249 głosów

Dariusz Szlęk (KWW Bezpartyjni Samorządowcy) - 64 głosy

Mandat uzyskał Paweł Labocha.

MYSZKÓW

 

W wyborach na burmistrza Myszkowa czeka nas druga tura. Według niepotwierdzonych jeszcze wyników przeszli do niej Włodzimierz Żak, który o około 900 głosów uzyskał lepszy wynik od Urszuli Bauer.

 

Mandaty radnych Rady Miasta uzyskali: w obwodzie nr 1: Jerzy Woszczyk (316 głosów), Dominik Lech (295) - Koalicja Obywatelska; Iwona Skotniczna (315) - PiS, Daniel Borek (196) - KWW Przyszłość, Norbert Jęczalik (267) – Samorządowa Inicjatywa Lewicy.

W obwodzie nr 2: Beata Pochodnia (333), Zofia Jastrzębska (534), Beata Jakubiec-Bartnik (580), Ewa Ziajska-Łazaj (293) - Koalicja Obywatelska, Tomasz Załęcki (362) - PiS, Adam Zaczkowski (272) – SIL. W obwodzie nr 3: Jacek Trynda (239) - Koalicja Obywatelska, Małgorzata Skinder (255) - PiS, Andrzej Giewon (234) - KWW Przyszłość, Eugeniusz Bugaj (248) - Forum Mieszkańców, Tomasz Szlenk (341) – SIL. W obwodzie nr 4: Robert Czerwik (292), Halina Skorek-Kawka (292) - Koalicja Obywatelska, Elżbieta Doroszuk (351), Sławomir Jałowiec (182) – PiS oraz Magdalena Balwierz (159).

PORAJ

 

Nowym wójtem Poraja – według niepotwierdzonych jeszcze danych – została Katarzyna Kaźmierczak (2560 głosów), która wygrała wyborcze starcie z Danutą Służałek - Jaworską (2350 głosów).

 

Mandaty radnych uzyskali: Leszek Lach, Grzegorz Bojanek, Dagmara Superson-Kosztyła, Barbara Caban, Łukasz Adamczyk, Patryk Frendowski, Waldemar Sitek, Sylwester Sawicki, Łukasz Boroń, Krzysztof Klimek, Marcin Makuch, Jolanta Chmura i Andrzej Tkacz.

KOZIEGŁOWY

 

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji burmistrzem na kolejną kadencję został Jacek Ślęczka, który uzyskał około 70 procent wszystkich głosów

NIEGOWA

 

W drugiej turze wyborów na wójta gminy Niegowa zmierzą się Krzysztof Motyl (1276 głosów) i Mariusz Rembak (811 głosów).

 

Mandaty radnych uzyskali: Ryszard Jaskóła, Artur Sokół, Łukasz Kitala, Zofia Kasznia, Mariusz Dudek, Ryszard Halabowski, Józef Gromada, Mateusz Nocuń, Daniel Piedo, Andrzej Maligłówka, Jan Beza, Stanisław Mizgała, Andrzej Resiak, Marian Wójcik i Stanisław Morel.

 

Informacje będziemy starali się uzupełniać na bieżąco (rb)



Galeria zdjęć

Komentarze