Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

XV JUBILEUSZOWY PRZEGLĄD PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ

Tomasz Urbański | 2019-04-22 12:20

(Koziegłówki) 13 kwietnia w Sanktuarium Św. Antoniego w Koziegłówkach odbył się Koncert Galowy Jubileuszowego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Arcybiskup dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski, który koncelebrował Mszę świętą przed koncertem oraz Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Tegoroczne Grand Prix zdobył Chór „Metanoia Cordis” z Klasztoru o. o. Franciszkanów w Pilicy - Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin. Nagrodę ufundowała i wręczyła Jadwiga Wiśniewska.


 

Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej cieszy się w Koziegłówkach ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że podczas Mszy świętej i Koncertu Galowego, Sanktuarium wypełnione było po brzegi. Nagrody wręczyli laureatom: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Ks. prof. dr hab. Kazimierz Szymonik, Ks. Kanonik Kazimierz Świerdza - Proboszcz Sanktuarium Św. Antoniego w Koziegłówkach i Andrzej Nowak - Dyrektor Szkoły Muzycznej w Myszkowie.


 

Jury w składzie: ks. prof. dr hab. Kazimierz Szymonik, ks. mgr lic. Łukasz Połacik, Aleksandra Machura, Andrzej Nowak, Robert Leszczyński, po przesłuchaniu wszystkich uczestników w dniach 5 - 13 kwietnia wyłoniło laureatów w wybranych kategoriach.


 

Kategoria soliści do lat 12: I miejsce – Amelia Kita (SP w Pradłach), Igor Jerz (SP w Cynkowie).


 

Kategoria soliści 13 – 15 lat: I miejsce – Wiktoria Siudyka (ZSP nr 7 w Dąbrowie Górniczej).


 

Kategoria soliści powyżej 16 lat: I miejsce – Patrycja Piątek (Dom Kultury we Włoszczowie).


 

Kategoria zespoły młodsze do 12 lat: I miejsce – Zespół „Wrzosowianie” – SP we Wrzosowej, Schola „Promyki Ducha Świętego” (Parafia pw. św. Józefa w Porębie).


 

Kategoria zespoły starsze do 16 lat: I miejsce – Chór i Zespół Muzyki Dawnej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.


 

Kategoria zespoły powyżej 16 lat: I miejsce – Schola „Anioły Zbawiciela” (Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Blachowni).


 

Kategoria chóry: I miejsce – Zespół śpiewaczy „Echo Łysicy” (Centrum Tradycji Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach), Chór „Con Amore” (Gminny Ośrodek we Wręczycy).


 

Organizatorami przeglądu byli: Parafia Św. Antoniego w Koziegłówkach oraz Gmina i Miasto Koziegłowy, we współpracy ze Szkołą Podstawową w Koziegłówkach. Przygotowaniem Przeglądu, jak co roku, zajęli się, Aneta Machura i Mariusz Torbus.(AB) Foto: UMiG w KoziegłowachGaleria zdjęć

Komentarze