Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Za Miejski zapłacisz komórką

Tomasz Urbański | 2018-06-13 12:20

(Myszków) Bilety na miejski autobus w Myszkowie od niedawna można kupować przez komórkę -informuje firma mpay, dostawca usługi. Instalacja aplikacji jest oczywiście darmowa, działa również w innych miastach Polski, a ceny biletów są takie same jak „w kiosku”. mpay obsługuje też strefę parkingową w Myszkowie. Stąd pojawia się oczywiste pytanie, dlaczego pojawiła się w mieście usługa innej firmy, skoro wcześniej Gmina Myszków uruchomiła płatności w parkomatach, a wkrótce później za pośrednictwem aplikacji MoBilet? Kto utworzył konto w MoBilet, gdzie za komunikację miejską nie zapłaci, teraz musi założyć konto i wpłacić pieniądze na konto w aplikacji mpay. Sytuację nieco wyjaśnia nam Rzecznik UM Myszków Małgorzata Kitala-Miroszewska, która informuje, że umowę z firmą mpay.pl nie podpisywała gmina tylko firma Lazar, która realizuje przetarg na obsługę komunikacji miejskiej.
 

Na pewno krok w kierunku cyfryzacji usług komunalnych jest bardzo dobry, gdyż płacenie z komórki za bilety, parkingi to już norma w we wszystkich miastach w Polsce. Co ciekawe, poza… Katowicami. Aglomeracja Katowicka uruchomiła kilka lat temu kartę usług publicznych (coś jak karta stosowana w Londynie do metra i autobusów), ale dla przyjeżdżających okazjonalnie do stolicy Śląska to rozwiązanie bardzo niewygodne.

 

Używanie aplikacji mPay do zakupu biletów jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Myszków. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

 

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.
 

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera. (red)Galeria zdjęć

Komentarze