Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZA NAMI GMINNO-PARAFIALNE DOŻYNKI W NIEGOWIE

Tomasz | 2019-09-24 08:20

(Niegowa) W tym roku uroczystości Dożynek Gminno-Parafialnych w Niegowie odbyły się w niedzielę, 8 września. Imprezę zorganizował Urząd Gminy Niegowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. celebrowaną przez ks. proboszcza Jerzego Ręczaka w kościele Parafialnym p.w. św. Mikołaja w Niegowie. Następnie, przy udziale Orkiestry Bliżyce, wszyscy zaproszeni przeszli w uroczystym korowodzie do Amfiteatru w Niegowie, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie i powitanie gości. Starostowie tegorocznych Dożynek, Agnieszka Galas z Zagórza oraz Dominik Gordel z Bliżyc tradycyjnie przekazali Włodarzom Gminy, wypieczony z tegorocznych ziaren, bochen chleba, którym częstowano wszystkich gości.


 

Wśród przybyłych gości Wójt Gminy Niegowa – Mariusz Rembak powitał: Senatora RP - Ryszarda Majera, Posła na Sejm RP - Mariusza Trepkę, Kierownika KRUS oddział w Myszkowie – Jarosława Jaskólskiego, kierownika ODR oddziału w Myszkowie – Józefa Ślusarza, Prezesa Zarządu OSM Myszków – Ryszarda Boronia, Radnych Powiatu Myszkowskiego - Jadwigę Skalec i Macieja Piłkę, Proboszcza Parafii p.w. św. Mikołaja w Niegowie – Jerzego Ręczaka, Radnych i Sołtysów Gminy Niegowa, Koła Gospodyń Wiejskich, wszystkich mieszkańców gminy, rolników, stowarzyszenia, grupy nieformalne, a także lokalnych przedsiębiorców.


 

Program tegorocznych dożynek był urozmaicony – można było usłyszeć wesołe przyśpiewki w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowna, Niegowy, Trzebniowa, Gorzkowa Nowego i Łutowca. Panie z KGW przygotowały również przepiękne wieńce dożynkowe, które przekazano zaproszonym gościom. Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły również ciekawe występy wokalne oraz sceniczne. Wystąpił: Kabaret po żołniersku, zespół disco-polo „Systematic”, absolutnym show tegorocznych dożynek okazał się pokaz tańca z ogniem. Imprezę uświetnił również występ Zdzisława Adamczyka – laureata tegorocznej edycji konkursu Legendy Jury, który reprezentował region podczas Festiwalu Folkloru Polskiego 53. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. W niezwykle przepiękny i obrazowy sposób opowiedział zebranym legendę, z którą wystąpił na Festiwalu. Z kolei Robert Goc (RobcioGrajek) dał wyśmienity, widowiskowy występ na akordeonie. Pomiędzy występami zorganizowano dla publiczności liczne konkursy z nagrodami. Na zakończenie organizatorzy przygotowali taneczną zabawę z zespołem Dario, która potrwała do późnych godzin nocnych. (AB) Foto: UG NiegowaGaleria zdjęć

Komentarze