Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZA NARKOTYKI STANĄ PRZED SĄDEM

Tomasz | 2019-09-12 08:20

(Zawiercie) Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 450 porcji amfetaminy, z kolei w mieszkaniu drugiego z zatrzymanych mężczyzn mundurowi zabezpieczyli marihuanę i kilka sadzonek konopi indyjskich. Obaj zawiercianie staną przed sądem.


 

Wobec pierwszego z mężczyzn, 31-latka z Zawiercia prokurator zdecydował o objęciu go dozorem policyjnym. W mieszkaniu mężczyzny policjanci z wydziały kryminalnego KPP w Zawierciu zabezpieczyli ponad 450 porcji amfetaminy oraz elektroniczne wagi do jej porcjowania.


 

- Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i handel narkotykami. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat za kratami – informuje zawierciańska jednostka.


 

Kolejny zatrzymany to 27-latek, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany i kilka sadzonek konopi indyjskich. On również stanie przed sądem za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


 

- Przypominamy, że za posiadanie nawet niewielkich ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości takich substancji, sprawca może ponieść karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie policji. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze